המגן דוד נעלם. ברנע ברגע הזכיה
המגן דוד נעלם. ברנע ברגע הזכיה צילום: דף הפייסבוק של גיא ברנע

אליפות העולם המתקיימת בקטאר לא הביאה איתה הישגים מקצועיים וספורטיביים למשלחת הישראלית.

לצד חוסר ההישגים באליפות העולם בבריכות קצרות, דווקא בפן המנטלי ומדיני, הצליחה המשלחת הישראלית להותיר חותם גדול במדינה שאחראית למימון פעילות הטרור ברחבי העולם כולו ובעזה בפרט.

לאחר שהוזהרו מראש על ידי איגוד השחיה העולמי, תלו הקטארים את דגל מדינת ישראל לצד דגלי המדינות האחרות המשתתפות בתחרות העולמית. עוד חוייבו האחראים על התחרות בקטאר כי גם ברשתות הטלוויזיה המקומיות לא יצנזרו את חברי המשלחת הישראלית ויתנו יחס שווה בין כל חברי המשלחות.

האמת? זה היה נראה כאילו אכן השלום בפתח. מלבד דגל ישראל שנתלה בתקרת האולמות, במקצה המוקדם ל-100 מטר חזה התמודד יעקב טומרקין מול עזאד אל-בראזי, השחיין הסורי. אל בראזי בחר שלא להחרים את ההתמודדות מול הישראלי, דבר שהיווה כמעט היסטוריה ביחסים שביננו לבין הערבים.

אם בנבחרת הישראלית חשבו שהצליחו במשימתם לגרום לעולם הערבי להכיר במדינה ובהם, הגיעה היום (ראשון) הטלוויזיה הקטארית הממלכתית וסיפקה עוד רגע מביך ובעיקר כזה שעלול לגרום לאיגוד השחיה העולמי שלא לקיים במדינה את תחרויות השחייה יותר.

במקצה מוקדמות ה-200 מטר פרפר ניצח השחיין הישראלי גיא ברנע. זכייתו של הישראלי במקצה הכריחה את הטלוויזיה הקטארית הממלכתית להציג את תמונתו, ולמרות שליד שמו הציגה את דגל ישראל, דבר אחד מרכזי היה חסר בתמונה - סמל המגן דוד שבמרכז הדגל. הטלוויזיה הקטארית בחרה שלא להציג את סמל המגן דוד שמצוי במרכזו של דגל ישראל, דבר שעשוי לפגוע בה ובמדינת הטרור מלארח את תחרויות השחייה בעתיד, כשכבר בעבר נמנעו במדינה הערבית מלשדר את המשלחת הישראלית וסמלים המזוהים עם מדינת היהודים והוזהרו על כך על ידי איגוד השחיה העולמי.

  

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו