במעגלי השיח
במעגלי השיח צילום: ניר שטיינברג

זוהי השנה הראשונה בה מדינת ישראל תקיים יום הוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. יום ההוקרה יחול ביום שלישי, בעקבות יוזמה של מחוז דרום בבני עקיבא שביקשו לציין יום מסוג זה לא רק בקרב המחוז והתנועה, אלא בקרב כל עם ישראל.

לאחר שנה של פגישות, דיונים בין התנועה לשרים וחברי כנסת בממשלה התקבלה ההחלטה להפוך את התאריך י"ז כסלו, כ"ט בנובמבר ליום הוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

לציון היום קיימו בחמישי האחרון ערב הצדעה והוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה בקרית מוצקין. למעלה מ- 200 פצועי צה"ל, בני נוער ולוחמים בצבא לקחו חלק בערב המרגש אותו יזמה יחידת הנוער העירונית.

"לקראת הערב קיימנו מספר ועדות היגוי וחשיבה יחד עם ארגון נכי צה"ל, מדריכי בני עקיבא ומועצת הנוער", מספרת שירלי למפל, מנהלת יחידת הנוער. "לבסוף, בנינו תוכנית מושקעת שכללה, ארוחת ערב, הופעה של להקת חיל הים ומעגלי שיח בהשתתפות פצועי צה"ל מכל מלחמות ישראל, נוער לקראת שירות צבאי, לאומי וחיילים בשירות הסדיר. את מעגלי השיח העבירו מדריכים ממועצת הנוער ומתנועת בני עקיבא במשותף".

איך אתרם את פצועי צה"ל?

"את פצועי צה"ל איתרנו בסיוע של ארגון נכי צה"ל, חלקם אפילו פצועים ממבצע 'צוק איתן' שטרם קיבלו את ההכרה כנכי צה"ל".   

על מה דנתם במעגלי השיח?

"בוועדת ההיגוי הצלחנו למצוא נושא שיכול להיות מעניין ורלוונטי גם ללוחמים, גם לנוער דתי- חילוני לקראת שירות וגם לנכי צה"ל והוא נושא התמודדות עם שינוי- משבר. שינוי משמעותי בחיים הוא לאו דווקא פציעה או נכות, שינוי יכול להיות אירוע משמעותי בחיים, לטוב ולרע, ובאמת, הדיונים היו מרתקים וכנים והערב היה מוצלח".