תינוק לאחר לידה
תינוק לאחר לידה פלאש 90

שלושה ילדים היו למיכל ולארנון צוק, תושבי כפר־הס שבשרון. גל, אז בן 15, עידו, בן 11, ואופיר, בת 3.

לפני שנה וחצי, רכב מסחרי עמוס פלטות עץ ביצע פנייה ימינה בכיכר ביישוב, לא הבחין בעידו ופגע בו בעוצמה. הוא נהרג במקום.

"הוא היה ילד סקרן מאוד, חכם, ילד טוב ומיוחד שכבש בדרכו השקטה את כל הסובבים אותו", מספרים בני המשפחה לידיעות אחרונות.

שלשום, בגיל 46, נולדה לה ולבעלה ארנון בת. "אחרי שעידו שלנו נהרג החלטנו שאנחנו ממשיכים הלאה בחיים", סיפרה האם מיכל בדמעות, "יש לנו עוד שני ילדים, ולמרות שהלב שלנו קרוע והגעגועים לעידו הם יומיומיים, אנחנו ממשיכים לחיות".

"לצד הטרגדיה הנוראה שפקדה אותנו כמשפחה, היריון בגיל 46 זה לא דבר רגיל ושגרתי", מספרת מיכל. שלשום אמרה לבעלה שהיא מרגישה צירים המגיעים מדי כמה דקות. "אמרתי לארנון שאני מרגישה שהלידה מגיעה אוטוטו, ויצאנו אל בית־החולים מאיר בכפר־סבא. הכל קרה כל כך מהר, ובדרך פשוט עשינו אחורה פנה והלידה התבצעה בסופו של דבר אצלנו בבית, באמבטיה. הזעקנו מיילדת מבית־החולים שגרה אצלנו ביישוב, והיא זו שיילדה אותי. הגברת הקטנה נולדה במשקל 2.700 ק"ג, והכל עבר בשלום. אתמול הגעתי עם התינוקת לבית־החולים לכמה ימים כדי לראות שהכל תקין. אנחנו נישאר כאן כמה ימים לטיפולים ולהשגחה בבית־החולים, ומטפלים בנו מקסים".

למרות השמחה הגדולה על הבת החדשה, ציינה מיכל כי אין כמעט יום ורגע שבו הם לא זוכרים את עידו, "חשוב לי להדגיש שעידו שלנו לצערנו לא ישוב לעולם, אבל הוא בכל יום איתנו. הגעגועים לא מרפים. התינוקת המקסימה שנולדה לא תחליף אותו, הוא תמיד איתנו והוא תמיד יישאר איתנו. אבל החיים חייבים להימשך למרות הטרגדיה הקשה שעברנו כמשפחה".

"אנחנו לא רוצים להתרסק אלא להמשיך לחיות ולזכור לעד את עידו שלנו, הסקרן, החכם, הנבון, שתמיד חייך ועזר. עכשיו, אחרי שהתינוקת החדשה נולדה, יש לי ארבעה ילדים".