היערכות אחרונה לקראת ההתוועדות הגדולה

מארגני אירוע י"ט כסלו מצפים ללא פחות מ-30 אלף איש שיגיעו להתוועדות עם הרב שפירא והרב שטיינזלץ.

ישי קרוב , ט"ז בכסלו תשע"ה | עודכן: 22:28

כל בן הוא בן יחיד. הרב יהושע שפירא
כל בן הוא בן יחיד. הרב יהושע שפירא
שלומי שלמוני

למעלה מ-30,000 איש יגיעו בימים רביעי וחמישי לחגוג את "חג החסידות" בבנייני האומה בירושלים.

המארגנים מספרים כי המקום יהפוך ביומיים אלו ל'פסטיבל חסידות' כאשר יום רביעי הוא היום לנשים ויום חמישי באותה מתכונת - לגברים בלבד.

המארגנים מצפים לשבור השבוע את השיא של כ-30 אלף איש שגדשו בשנה שעברה את המקום. לאחר שבאירוע המרכזי בי"ט כסלו בשנה שעברה, נאלצו מאות אנשים מאוכזבים לצפות במופע דרך מסכי ענק שעמדו בחוץ, השנה הוחלט להכפיל את האירוע ולקיימו פעמיים הן לגברים והן לנשים. אלא שנראה כי עבור הנשים גם זה לא מספיק כיוון שכל הכרטיסים כבר אזלו והביקוש גדול מההיצע.

במהלך היום צפויים שיעורים בחסידות לצד יריד ספרים יחידי מסוגו הכולל 2,000 מ"ר של ספרי קודש שיימכרו כולם במחירים חסרי תקדים של ארבעה ספרים במאה שקלים ללא יוצא דופן. בין הספרים - 23 כותרים שיראו אור לראשונה בערב זה, ו-223 כותרים שיצאו רק השנה. בנוסף ימכרו במקום דיסקים של מוזיקה יהודית, ספרי ילדים מהז'אנר התורני, צרכי חנוכה ויודאיקה ועוד.

בשיאו של הערב תתקיים התוועדות חסידית עם הרב יהושע שפירא והרב עדין שטיינזלץ.

בנוסף יתקיים מופע ניגוני חסידות שישלב את גדולי המוזיקה היהודית - אברהם פריד, אביתר בנאי, שולי רנד, חיליק פרנק ולהקת הלב והמעיין ועוד.

מנדי ברונפמן ממארגני האירוע אמר "כלקח מהשנה שעברה בה הביקוש עלה על ההיצע, החלטנו לקיים שני ימים נפרדים לגברים ולנשים, כאשר היום לנשים יתקיים ביום רביעי י"ח בכסלו ואירועי הגברים יתקיימו ביום חמישי - י"ט כסלו. בכל אחד מהימים יתקיימו שני מופעים עוקבים. קיווינו שזה יספיק אלא שהקהל הנשי הפתיע אותנו ולמעלה משבוע לפני המופע כבר אזלו כל הכרטיסים לשני המופעים. אנו קוראים לגברים שטרם רכשו כרטיס להזדרז לפני שיהיה מאוחר...".