לימור לבנת פורשת מהפוליטיקה

השרה לימור לבנת: אני חשה תחושת מיצוי מהחיים הפוליטיים, ורוצה לפנות לכיוונים חדשים. תנועת הליכוד היתה ותישאר ביתי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ה

לימור לבנת פורשת מהפוליטיקה-ערוץ 7
תחושת מיצוי. לבנת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, הודיעה הערב (שני) על פרישתה מהחיים הפוליטיים. היא לא תתמודד על מקום ברשימת הליכוד בבחירות לכנסת ה-20.

לבנת הודתה על ההזדמנות שניתנה לה לשרת את הציבור במדינת ישראל במשך כ – 23 שנים, מתוכן כמעט 14 שנים כשרה בממשלות ישראל. ''בכל התפקידים שמילאתי, פעלתי והשתדלתי להוביל מהלכים ורפורמות שייטיבו עם הציבור וישפרו את הקיים, גם במחיר של מאבקים מול כוחות חזקים", כתבה לבנת.

"ההחלטה לפרוש גמלה בליבי מזה זמן, ולפני מספר חודשים, אף שוחחתי עליה עם ראש הממשלה. כמובן, שקודם שאצא לדרך חדשה, בכוונתי להשלים עוד שורה של משימות, שהעבודה עליהן נמצאת בעיצומה. זוהי החלטה משמעותית ביותר בחיי, וקיבלתי אותה בלב שלם, ומתוך אמונה שזה הדבר הנכון לעשותו".

לבנת הבהירה כי תנועת הליכוד הייתה ותישאר ביתה הפוליטי. ''גדלתי בבית אבי עזריאל, לוחם חירות ישראל, ואמי שולמית לוחמת בפלמ"ח- בית בו נשמתי, אכלתי, ושתיתי את אהבת ארץ ישראל, את אהבת הלשון והתרבות העברית, המורשת היהודית וגם את המחויבות לתרום תמיד למען העם והמדינה", כתבה.

השרה לבנת הדגישה כי תמשיך לכהן בתפקידה עד לתום הקדנציה הנוכחית, כדי להשלים עוד שורה של משימות, שהעבודה עליהן נמצאת בעיצומה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להחלטתה של לבנת ואמר כי "לימור תרמה תרומה משמעותית למדינת ישראל במגוון התפקידים שמילאה סביב שולחן הממשלה ובכנסת ישראל והיוותה דמות מרכזית בציבוריות הישראלית ובתנועת הליכוד. אני משוכנע שלימור תמשיך לתרום מכישוריה הרבים לטובתה של מדינת ישראל".