יוון: כנס תמיכה בישראלערוץ 7

במרכז אתונה שביוון התקיים היום (שני) כנס לחיזוק היחסים בין יווון לישראל על רקע התפשטות האיסלאם הקיצוני ברחבי אירופה.

בכנס השתתפו אנשי ממשל וביטחון, היסטוריונים ונציגי הקהילות השונות ביוון, ובמהלכו שמעו הנוכחים הרצאה מפי המשנה לראש המוסד וראש המל"ל לשעבר, אילן מזרחי, על התחזקותו של האיסלאם הקיצוני בדגש על ארגון "המדינה האיסלאמית'' (דעא''ש).

יוזם הכנס ונשיא הפורום הביטחוני "הלסנט", ניקוס חתזיס, אמר לערוץ 7 כי "הכנס היום לא בא רק כדי לתמוך בישראל אלא גם כדי לומר כי זכותה ישראל להגן על עצמה מפני חיות אדם. על יוון לעמוד לצד ישראל במלחמה נגד האיסלאם הקיצוני".

חתזיס הוסיף, "אנחנו מאוד מעריכים את היחסים האסטרטגים של ישראל עם יוון ואני סבור כי יש לחזק אותם לא רק בתחום הביטחוני אלא גם בתחום העסקי והתרבותי".

נציין כי רק לאחרונה הוצב נספח צבאי ביוון וזאת בעקבות המשבר עם טורקיה והצלחת האימונים המשותפים של חיל הים והאוויר הישראלי והצבא היווני. גורם ביטחוני בכיר אומר כי ישראל רואה ביוון שותף מרכזי במזרח התיכון במיוחד לאחר "מזרח התיכון החדש" שנוצר בשנים האחרונות הן במישור הביטחוני והן במישור המדיני.

רבה של סלוניקי לשעבר, הרב מרדכי פירזיס, אמר במהלך הכנס לערוץ 7, "הכנס היום חשוב מאוד ומחזק את הקשרים בין ישראל ליוון והמלחמה באיסלאם הקיצוני. אני מקווה שהקשר יתחזק גם בנושא התרבותי. אין ספק שהמשבר בין טורקיה לבין ישראל מחזק את הקשר עם יוון. אני מקווה גם שממשלת יוון תטפל באנטישמיות המקומית ביוון שמדאיגה את היהודים במדינה".