גדי אייזנקוט
גדי אייזנקוטצילום: פלאש 90

האלוף גדי אייזנקוט שהתבשר לפני שבוע וחצי על מינויו לרמטכ''ל ה-21 של צה''ל יתייצב היום (שלישי) מול ועדת טירקל לבחינת מינויים בכירים שתבחן את מועמדותו.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון יופיע גם הוא בפני חברי הוועדה שיתכנסו בירושלים ויפרט את הנימוקים שהובילו לבחירה באייזנקוט כמחליפו של הרמטכ''ל הנוכחי רא''ל בני גנץ.

לאחר שוועדת טירקל תאשר את מועמדותו של אייזנקוט, המינוי יועבר לאישור שרי הממשלה, ייתכן שכבר ביום ראשון הקרוב. 

האלוף אייזנקוט צפוי להיכנס לנעלי הרמטכ''ל באמצע חודש פברואר. בימים אלו הוא מבצע חפיפה עם האלוף יאיר גולן שיתמנה לסגן הרמטכ''ל ועם הרמטכ''ל היוצא בני גנץ.

האלוף אייזנקוט, בן 54, התגייס לחטיבת גולני וביצע שם שורה של תפקידי פיקוד: החל ממפקד מחלקה, מפקד פלוגת הנ"ט החטיבתית, ומפקד גדוד 13, עד שמונה לתפקיד מפקד חטיבת גולני בשנת 1997. אייזנקוט שימש כמזכיר הצבאי לראש הממשלה ושר הביטחון.

בהמשך מונה אייזנקוט לפקד על אוגדת יהודה ושומרון, ופיקד על כוחות צה"ל ביו"ש בשנים 2003 ו-2005, והיה מעורב בלחימה נגד הטרור הפלסטיני באינתיפאדה השנייה.

לאחר מכן, מונה אייזנקוט לראש אגף המבצעים, תפקיד אותו ביצע במהלך מלחמת לבנון השנייה, שלאחריה מונה לכהן כמפקד פיקוד הצפון. במשך חמש שנים כיהן אייזנקוט כמפקד הפיקוד. אייזנקוט, תושב הרצליה, נשוי ואב לחמישה.