מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים, תת אלוף במיל' יוסף קופרווסר, מסיים היום (שלישי) את תפקידו .

קופרווסר כיהן כמנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים תחת השרים משה (בוגי) יעלון ויובל שטייניץ, בחמש השנים האחרונות.

קופרווסר שירת שנים רבות בחיל המודיעין ושימש בין היתר כקצין המודיעין של פיקוד מרכז וראש חטיבת המחקר וכמו כן שירת כנספח צה"ל לענייני מודיעין בוושינגטון. לאחר סיום שירותו בצה"ל שימש כסגן נשיא בחברת הייעוץ הביטחוני GCST.

בתחילת 2011 מונה למנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים בראשות השר משה יעלון‏ והמשיך בתפקיד זה גם לאחר שהשר יובל שטייניץ מונה לעמוד בראש המשרד.

בהתאם לבקשתו מסיים קופרווסר את תפקידו ואומר כי הוא ''נרגש לצאת לדרך חדשה לאחר שנים רבות בשירות הציבורי''. הוא הבהיר כי ימשיך לשרת את מדינת ישראל בכל אשר יידרש.

שר המודיעין, ד"ר יובל שטייניץ, הודה לקופרווסר על שקידם נושאים רבים תחת תקופת כהונתו כמנכ"ל המשרד ובעיקר את הנושא האיראני, את המאבק בניסיון לפגוע בלגיטימציה של מדינת ישראל ואת נושא ההסתה ברשות הפלסטינית.

''תא"ל במיל' קופרווסר הוא בעל יכולות נדירות, השכלה רחבה ושימש למעשה מעין סוכנות מודיעין שלמה של איש אחד בעל קשרים חובקי עולם. לצערנו את תרומותיו החשובות ביותר לביטחון ישראל – כמה מהן ממש בשנתיים האחרונות – לא ניתן עדיין לפרט.

''מההכרות אישית עם 'קופר' אני יודע שבכל שנזדקק הוא תמיד יעמוד לרשותנו וטובת מדינת ישראל תמיד תהיה לנגד עיניו", הוסיף שטייניץ.

מחליפו של קופרווסר הוא רם בן ברק. בעשרים השנים האחרונות מילא ברק שורה של תפקידים במוסד, בהם ראש אגף המודיעין וממלא מקום ראש הארגון.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו