כתב אישום נגד זועבי

פרקליט המדינה שי ניצן תומך בהגשת כתב אישום נגד ח"כ חנין זועבי בשל איומים נגד שוטרים. היועמ"ש ויינשטיין יכריע.

ישי קרוב , י"ז בכסלו תשע"ה

מאשימה. זועבי
מאשימה. זועבי
פלאש 90

פרקליט המדינה שי ניצן תומך בהגשת כתב אישום נגד ח"כ חנין זועבי (בל"ד). כך דווח הערב (שלישי) בערוץ 10.

על פי הדיווח, כתב האישום יוגש בגין איומים של זועבי כלפי שוטרים בבית משפט השלום בנצרת.

מי שיחליט באופן סופי אם להגיש כתב אישום נגד זועבי הוא היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, שבימים הקרובים יקיים דיונים בנושא, אך ככל הנראה יש תמימות דעים בפרקליטות כי יש להגיש כתב אישום.

שר התחבורה, ישראל כץ, כתב הערב בדף הפייסבוק שלו, "בשנת 2000 העברתי תיקון לחוק שקובע שמי שתומך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל לא יוכל להתמודד לכנסת. בבחירות 2003 עתרתי לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את עזמי בשארה ותנועת בל"ד. הוועדה קיבלה את עמדתי, אבל בג"צ פסל את ההחלטה. בקרוב אעתור שוב לפסילתם של חנין זועבי ובל"ד".

"מקווה שבג"צ למד את הלקח ויתמוך בהחלטה", הוסיף כץ.

הבוקר דנו שופטי בג"ץ בעתירה שהגישה ח"כ זועבי נגד ועדת האתיקה של הכנסת בבקשה לבטל את הרחקתה לחצי שנה מדיוני המליאה ומוועדות הכנסת.

במהלך הדיון מתחו השופטים ביקורת חריפה על ח''כ זועבי. השופט חנן מלצר התייחס לקריאתה של זועבי למצור על מדינת ישראל. "אין תקדים בעולם כולו על אמירה כזו של חבר פרלמנט שמתבטא כך על מדינה בה הוא חבר".

השופטת אסתר חיות הזכירה את ההתבטאות של זועבי על המחבלים שחטפו ורצחו את שלושת הנערים בגוש עציון, שלפי זועבי הם אינם טרוריסטים. ''אני לא מצליחה להבין איך אדם שמגדיר את עצמו שהוא נגד אלימות מצליח להצדיק ולהבין אנשים שחוטפים ילדים בדרך הביתה. זה שלט שחור. מה זה אדם שחוטף ילד בדרך לבית ספר ורוצח אותו ברכב בדם קר? יש הגדרה אחרת לגביו מלבד טרוריסט?", שאלה.

היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, התייחס גם הוא לדברי ח"כ זועבי על רוצחים הנערים ואמר כי "זו לא עוד אמירה פוליטית מקוממת אלא הזדהות עם אויבי המדינה וגם אם אין כאן עבירה פלילית יש כאן סמכות של הועדה לדון בכך''.

''ההתבטאות השנייה אף חמורה יותר והיתה בכתב כך שקדמה לה מחשבה", הוסיף ינון, ''מדובר במאמר שזועבי כתבה במהלך מבצע 'צוק איתן' שם אמרה כי עלינו להתחיל בהתקוממות עממית, להטיל מצור על ישראל, להפסיק את התיאום הביטחוני ולהפסיק לנהל משא ומתן עמה".