פינוי בעדי עד
פינוי בעדי עד נתי רום באדיבות ועד מתיישבי השומרון

ראשי המועצות של הכפרים הפלסטינים תורמוסעיא, אל-מוע'ייר, קריות וג'אלוד, וארגון זכויות האדם יש דין, עתרו היום (רביעי) לבג"ץ בדרישה לפנות את היישוב עדי עד בבנימין.

העותרים דרשו לפנות את המאחז בטענה כי הכפר שלטענתם נבנה על אדמות פרטיות מהווה מוקד לעבריינות ולהפרה אלימה ושיטתית של זכויות הפלסטינים באזור. 

"אי חוקיות המאחז ומבניו איננה מהווה רק פגיעה בעקרון שלטון החוק ובעקרון תקינות פעילות הרשות השלטונית אלא עצם קיומו והצורך לספק לתושביו הגנה, מובילים בהכרח לפגיעה קשה מנשוא במרקם חייהם של העותרים וביכולתם לממש את זכויות היסוד המוקנות להם. בהמשך ישיר לכך, קיומו של המאחז בשטח מהווה פתח לחיכוכים, לגילויי אלימות, להשחתת רכוש ולהרחבת ההשתלטות על קרקעות נוספות וזאת היות והעותרים אינם בנמצא בכדי לפקח ולשמור על רכושם הפרטי", נכתב בעתירה שהוגשה על ידי עורכי הדין שלומי זכריה, מיכאל ספרד ומוחמד שקיר.

עוד נכתב בעתירה כי "אין ולא יכול להיות כל ספק כי כול עוד נותר המאחז עדי עד על כנו הפגיעה בזכויות העותרים מתעצמת. כיוון שהמשיבים כולם מתנערים מחובותיהם החוקיות (והמוסריות) ומסרבים לאכוף את החוק באזור; מכיוון שאלה אף תמכו באופן אקטיבי, מימונו וספקו הגנה לפורעי החוק שהשתלטו על שטח המאחז; משום שהמשיבים נמנעים מלפעול למען הגנה על זכויות העותרים ולצמצום הנזקים העצומים הנגרמים להם בכל יום שעובר והמאחז נותר עומד במקומו".

"בשל כל אלה - נאלצים העותרים לפנות לבית המשפט הנכבד בלית ברירה ומתוך הבנה כי ללא התערבותו, האזור ימשיך להיות מרחב פרוע של היעדר אכיפת חוק מינימלית, הגובה את מחירה יום-יום, שעה-שעה, וזאת באין פוצה פה ובאין יד חזקה המעוניינת, לא כל שכן מתיימרת, לאכוף את הדין". 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו