יוגב: השמאל מטרפד חוקים מצילי חיים

ברגע האחרון בוטלה הצעת החוק שביקשה להחמיר בענישה על מסיעי, מעסיקי ומליני שוהים בלתי חוקיים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ה

יוגב: השמאל מטרפד חוקים מצילי חיים-ערוץ 7
מוטי יוגב
פלאש 90

בעקבות גל הטרור בשנה האחרונה בו היו מעורבים שוהים בלתי חוקיים ביקש ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) לחוקק חוק שילחם בתופעה מכיוון אחר.

הצעת החוק שהייתה אמורה לעבור היום ביקשה להחמיר בענישה דווקא נגד כל המערך האחראי על היותם של השב"חים בשטחי ישראל ללא מפריע - המסיעים, המעסיקים והמלינים. ההצעה קיבלה תמיכה ממשלתית ועברה קריאה טרומית וראשונה.

החוק מבקש להחמיר עבירה זו מדרגת "עוון" ל"פשע" ולאפשר לשופטים לשפוט את מסיעי השב"חים, את המעסיקים ואת המלינים העושים כסף רב מתעשייה זו בעונשים יותר חמורים, של מעצר עד 4 שנים וקנס מוגדל. ההצעה נפלה ברגע האחרון וכך נבלם החוק.

יוגב ציין בהצעתו כי לתחומי הקו הירוק נכנסים כיום קרוב ל-100,000 פלשתינים לעבודה. ל-50,000 מהם יש אישורי עבודה של מערכת הביטחון וכ-50,000 מהם נחשבים שוהים בלתי חוקים שכניסתם נאסרה מטעמים ביטחוניים.

יוגב מציין כי יהודים שילמו בחייהם בגין אותה תופעה שכוחות הביטחון לא מצליחים לעצור. כך למשל ליאור פרחי ז"ל, רבש"ץ הישוב שערי תקווה שנרצח על ידי פלשתינים שהתעקשו לעבור את גדר ההפרדה בכוח והוא ניסה לעצרם.

החייל תומר חזן ז"ל נחטף ונרצח על ידי פלשתיני שוהה בלתי חוקי שעבד עמו במסעדה בבת ים, החייל עדן אטיאס ז"ל נרצח באוטובוס בעפולה על ידי שוהה בלתי חוקי, המטען שהונח השנה באוטובוס בתל אביב שהתפוצץ, הונח על ידי שוהה בלתי חוקי פלשתיני, החייל אלמוג שילוני ז"ל שנרצח לפני כחודש בפיגוע בתחנת הרכבת בתל אביב, גם הוא על ידי שוהה בלתי חוקי.

ח"כ יוגב תקף את סיעות השמאל שהתנגדו לקידום החוק ואמר, "דווקא לפני בחירות, השמאל מטרפד חוקים מצילי חיים. זו יריקה בפני משפחות הנרצחים וחבל שאת הכלי הכי בסיסי למניעת פיגועים בעתיד לא נוכל לממש בכנסת ה-19. אני מתכוון להמשיך לקדם את החוק גם בכנסת ה-20 על מנת להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל"

גורמים בבית היהודי מסרו, "השמאל עושה פוליטיקה על חשבון ביטחונם של אזרחי ישראל. מדובר בחוק שמטרתו להחמיר ענישה לכל מי שמעסיק ומסיע שוהים בלתי חוקיים. רק בשנה האחרונה נהרגו ארבעה מפיגועי שב"חים".