ציפי לבני
ציפי לבני צילום: פלאש 90

חברי הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני ירדו אחר הצהריים (חמישי) לסיור משותף בעוטף עזה, יום לאחר ההכרזה על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-20.

השניים מתחו ביקורת חריפה על התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך מבצע צוק איתן.

"מבצע צוק איתן השיג הרתעה וביטחון, אבל המבחן יהיה לאורך זמן", אמרה לבני, "ראש הממשלה כתב ספרים נהדרים על איך להילחם בטרור, אבל הוא זה שבסופו של דבר דיבר איתם וניהל משא ומתן. לצערי נתניהו לא מבדיל בין החזית הצבאית לבין המאבק המדיני והוא חלש מול הטרור".

לדברי לבני אין תקווה לשלום עם ארגון הטרור חמאס. "צריך לפעול בכוח צבאי מול הטרור ולפעול בעוצמה מדינית ובחוכמה נגד הפעילות והמתקפה המדינית שצפויה נגד מדינת ישראל. נתניהו מנסה לפעול חזק מדינית, אבל מי שלא יודע לרתום את העולם לא יכול לעשות את זה".

ח''כ הרצוג הוסיף כי "ביטחון אפשר להשיג, בנוסף לכוח צבאי, בתהליכים מפוקחים, אחראים ומשלימים. אין שום פשרות עם הטרור אבל יש יוזמה מדינית מקורית. אנחנו מתחילים את מסע הבחירות במקום שספג טילים, מנהרות והרבה כאב, ועמד בגבורה במשך עשרות שנים ובוודאי בקיץ האחרון".

ח״כ גילה מליאל (הליכוד) הגיבה לדברי לבני והרצוג ואמרה כי ״הצמד ציפי את בוז׳י שכח כי לפני מספר חודשים הם גיבו את אותו נתניהו במאבקו מול הטרור. כפי שראו אתמול כל עם ישראל, הצביעות והציניות של הצמד החדש ממשיך להרקיע שחקים.

"ההיסטוריה אינה משקרת - רק מחנה לאומי גדול וחזק יעמוד כחומה בצורה מול כל האיומים הביטחוניים העומדים כנגד מדינת ישראל״, הוסיפה.

נתניהו מאשים: קמפיין תקשורתי נגדי

מוקדם יותר כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו עשרות פעילי ליכוד וראשי מועצות בבית המפלגה במצודת זאב שבתל-אביב, ואמר כי הבחירות הקרובות יעסקו בשאלה מי ינהיג את המדינה.

"השמאל איחד אותנו. חברי הליכוד הבינו מה שאזרחים רואים בימים האחרונים- מתנהל נגדי קמפיין ציבורי אדיר וכמעט חסר תקדים, שתומך ומקדם כל פוליטיקאי בכל מפלגה שמתנגדים לממשלת ליכוד בראשותי''. ראש הממשלה הדגיש כי לקמפיין הציבורי נגדו יש מטרה אחת ברורה, ''להעביר את השלטון לידי מחנה השמאל, להעביר לאנשי השמאל את ההחלטות המכריעות על ביטחון המדינה, כלכלת ישראל ועתיד ישראל".

לדבריו, ''הבחירות הפעם עוסקות בשאלה אחת בלבד - מי ינהיג את המדינה? מנהיגי שמאל שמתרבים או הנהגה בראשותי? אנחנו יודעים את התשובה. ממשלת ליכוד רחבה וחזקה בראשותי שתמשול ותוביל את מדינת ישראל באחריות ובנחישות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו