דני עטר
דני עטר צילום: ינאי יחיאל

דני עטר הודיע כי לא ימלא את מקומו של בנימין (פואד) בן אליעזר בכנסת.

עטר, אמור היה למלא בחודשים הקרובים עד הבחירות את מקומו של בן אליעזר מטעם מפלגת העבודה לאחר שזה הודיע הבוקר על פרישתו מהכנסת.

במכתב שהעביר עטר, המכהן כיום כראש המועצה האזורית הגלבוע, ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין נימק את בחירתו.

"בעיניי, תפקיד חבר כנסת בישראל הוא תפקיד חשוב מאין כמוהו אשר הייתי שמח לשאת בו ביראת קודש. עם זאת, תפקיד זה אינו סידור עבודה. מטרתו היא מעל הכל לשרת את הציבור ולפעול למענו מטעם המנדט שניתן כנבחר ציבור. חבר כנסת הוא תפקיד שנושא עימו אחריות ציבורית כבדה. אין הוא תפקיד להתהדר בו ללא כל עשייה ציבורית ואין לשאת בו רק למען הטבות כאלה או אחרות שניתנות מכספי הציבור".

"על אף רצוני לשרת את הציבור הישראלי במסגרת הכנסת" ממשיך עטר במכתבו, "אין בכוונתי לעשות זאת בכל מחיר, ובפרט לא על חשבון משלם המסים הישראלי". "בסיטואציה הנוכחית שנוצרה איני רואה לנכון לקבל עליי את התפקיד לתקופת זמן בה לא אוכל להשפיע ולקדם את הנושאים החשובים בעיניי ובעיני מפלגת "העבודה" בה אני חבר. אני מאמין כי זו הבחירה הנכונה בכדי לשמור על כבוד הכנסת ובכדי לשמור על כבודו בפני ציבור הבוחרים הישראלי" מסיים עטר את דבריו ליו"ר הכנסת.

"האתגר החשוב ביותר כעת הוא לא פרסונאלי" אמר עטר אמש, "אלא החזרתה של מפלגת העבודה למרכז המפה הפוליטית והפיכתו של יצחק הרצוג לראש הממשלה הבא".

במקומו של עטר ייכנס לכנסת הבא בתור ברשימת המפלגה, השר לשעבר ראלב מג'אדלה.