פורסם שמו של הלוחם שנאשם בהרג מתפרע

בן דרי, בן 21 מראשון לציון, הוא לוחם משמר הגבול שנאשם בהרג נער פלסטיני בהפגנה בביתוניא בחודש מאי האחרון.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ה

פורסם שמו של הלוחם שנאשם בהרג מתפרע-ערוץ 7
משמר הגבול
צילום: חטיבת דובר המשטרה

בית המשפט המחוזי בירושלים התיר לפרסום (ראשון) כי בן דרי הוא לוחם משמר הגבול שנאשם בהרג נער פלסטיני בביתוניא בחודש מאי האחרון, כשירה כדורים חיים בניגוד להנחיות במהלך התפרעות אלימה של פלסטינים נגד כוחות הביטחון.

דרי, בן 21 מראשון לציון, השתחרר מהשירות במשמר הגבול מאז האירוע.

מחומר הראיות עולה, כי בניגוד לגרסתו של הלוחם, לפיה הוא ביצע ירי גומי בהתאם להוראות שקיבל, פעל הלוחם באופן מכוון כאשר ירה ירי חי לעבר מרכז גופו של הנער הפלסטיני כשהוא מתכוון לכל הפחות לגרום לחבלה חמורה תוך צפיית האפשרות של מותו וכשהוא פועל להסתרת מעשיו בזמן אמת.

בכתב האישום מתואר, כי ב-15 במאי, כחלק מההיערכות ל"יום הנכבה" הוצבה הפלוגה בה שירת הלוחם באזור הכפר ביתוניא. סמוך לשעה 11:00 מוקמו הלוחם הנאשם, 6 לוחמים נוספים ומתעד צבאי בעמדה שלטת המשקיפה לעבר ציר מרכזי בביתוניא במטרה למנוע כניסת מפגינים לכיוון המחסום.

הנאשם ולוחם נוסף הוגדרו כמי שיבצעו ירי גומי לפיזור מפגינים במידת הצורך. בשלב מסויים הגיעו לאזור מפרי סדר אשר יידו אבנים לעבר העמדה, ובהם הנער בן ה- 17, שיידה גם הוא אבנים לעבר הכוחות.

"זמן קצר לאחר מכן, כאשר המנוח צועד באזור וידיו לצידי גופו, כיוון הנאשם את נשקו לעבר מרכז גופו, וירה לעברו קליע חי במטרה לגרום לו חבלה חמורה, תוך שהוא צופה את האפשרות שיגרום למותו... הנאשם פגע במנוח באזור החזה והוא התמוטט במקום. במעשיו אלה גרם הנאשם למותו של המנוח שלא כדין", נקבע בכתב האישום.