כוחות משטרה מיוחדים פרצו הערב (שני, שעון ישראל) לבית הקפה בסידני, אוסטרליה, שבו הוחזקו 15 בני ערובה על ידי מחבל מוסלמי במשך 16 שעות.

בשעות הערב נשמעו קולות פיצוץ עזים במקום וכמה מבני הערובה נמלטו בריצה מבית הקפה. על פי דיווח של רשת CNN שני בני אדם נהרגו, בהם המחבל עצמו, וכמה נוספים נפצעו.

על פי דיווח של העיתון האוסטרלי "אוסטרליאן", המחבל המוסלמי מאן הרון מוניס הוא פליט איראני בן 49 שהורשע בעבר בעבירות מין ושלח מכתבי נאצה למשפחות חיילים אוסטרלים שנהרגו מעבר לים. מקור משטרתי אמר כי אין סיבה לשמור את זהות החוטף תחת חשאיות.

לפני כ-16 שעות נכנס המחבל לבית הקפה "לינדט" בסידני והחל להחזיק במקום את בני הערובה. כמה מהם צולמו כשהם מניפים דגל בצבעים שחור לבן עם כיתוב דתי בערבית. חמישה בני ערובה הצליחו להימלט מבית הקפה ונראו רצים לעבר כוחות הביטחון.

בצהריים ניסה המחבל לשוחח עם שלושה כלי תקשורת במדינה ודרש לקבל דגל של דאע"ש בתמורה לשחרור בן ערובה נוסף וכן דרש לשוחח עם ראש הממשלה האוסטרלי.

שדר בתחנת רדיו מקומית בסידני סיפר קודם לכן כי קיבל שיחות טלפון מכמה מבני הערובה בבית הקפה לינדט. לדבריו, המחבל ניסה להעלות את בני הערובה לשידור, אך הוא סירב, כדי לא לשמש כלי בידיו. השדר ציין כי תחנות רדיו נוספות קיבלו פניות דומות וגם הן סירבו לבקשה.