אלי ישי וניסים זאב
אלי ישי וניסים זאב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ניסים זאב, ממייסדי ש"ס ומוותיקי המפלגה, מצטער על עזיבתו של ח''כ אלי ישי אך רואה גם את חצי הכוס המלאה.

''מאז שמרן עזב אותנו החושך יכסה ארץ, אבל אני מאמין שהאור הגדול שלו ימשיך ללוות ולא רק אותנו. צר לי שאלי עזב, הוא היה עוזר בלשכתי כשהייתי סגן ראש עיריית ירושלים, הוא טיפס ועלה להיות עוזר של אריה דרעי, מנכ"ל הרשת ויו"ר התנועה''.

ח''כ זאב אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי נפגש עם ישי כמה פעמים אך לא הצליח למנוע ממנו לעזוב את ש"ס. ''הבנתי את הכאב שלו, את הרגשות והתחושות הקשות, יש משבר אמון והוא לא יכול לעבוד עם יו"ר התנועה. לפעמים כשזוג נמצאים בתוך מערכת יחסים עכורה זה שנפרדים זה לברכה לשני הצדדים".

הוא מעריך שח''כ ישי מתכנן לקבל את תמיכתם של קהלים אחרים מאשר אלו שמצביעים לש"ס. "את ש"ס אי אפשר לפלג, זו מפלגה של רבנים וגדולי ישראל, אלי ישי החליט ללכת על קהלים אחרים וייתכן שהוא יעבור את אחוז החסימה.

''אני מעריך שהוא יביא קהל אחר כמו החרד"לניקים והוא יקבל גיבוי של כמה רבנים - אולי גם של רבנים שקשורים למרכז הרב ולאיחוד הלאומי. דרכינו נפרדה ואין סיבה שנריב בינינו".

באשר לעמדות המדיניות, אלי ישי נוטה ימינה מש"ס ומאריה דרעי. "אני מעריך שאם ישי יקבל ארבע מנדטים הוא יהיה שותף לש"ס בנושאים החברתיים אבל בנושאים המדיניים יהיה חלוק על ש"ס, אם תהיה קואליציה עם בוז'י ייתכן שהמחויבות שלו תהיה שונה.

"ש"ס היא לא מפלגה שמנהיגה את התחום המדיני, לכן אני מאמין שמי שיהיה לו המפלגה הגדולה וילך ראשון לנשיא, לו יהיה את הסיכוי הגדול להיות ראש ממשלה וש"ס תלך איתו. אני ממילא לא רואה שום סיכוי שמחר בבוקר אנחנו נידרש לפנות שטחים, אין שום הסכם עם הפלשתינים ואם ברק לא הצליח ואולמרט ולבני שרצו לתת להם כל כך הרבה לא הצליחו, אז אין סיכוי שבוז'י יצליח".