כחלון ומלקו
כחלון ומלקו צילום: תמיר ברגיג

במסיבת עיתונאים הערב (ראשון) בתל-אביב הציג יו"ר מפלגת ''כולנו'' משה כחלון באופן רשמי את המועמדת החדשה ברשימתו - צגה מלקו, לשעבר מנהלת רשת א'.

"כנערה בת 16 היה בצגה את האומץ לקום, לעזוב את משפחתה, לעזוב את מולדתה, להגיע לכאן לארץ ישראל ולבנות חיים כנגד כל הסיכויים", אמר כחלון. ''רק נערה עם שליחות וזהות ציונית עמוקות כ"כ תקום ותעשה מעשה כזה. רק אישה עם חוסן פנימי תצליח לנתץ את תקרת הזכוכית ולהשתלב בתפקיד בכיר בשירות המדינה ברשות השידור''.

לדבריו, המסירות, הנחישות והיושרה הפנימית של צגה מעוררים כבוד והשתאות. ''רק עם אנשים כאלה אנחנו נחולל את השינוי. אנשים שלא נרתעים ממאבקים, שלא מחפשים תירוצים, אנשים שפשוט קמים ועושים. רק עם אנשים כאלה כמו צגה וחברים נוספים בכולנו נצליח לפתור את משבר הדיור, נצליח להוזיל את יוקר המחיה, נצליח לצמצם את הפערים בחברה הישראלית".

מלקו סיפרה כי "כשהגעתי בגיל 16 לישראל רצו לקרוא לי אושרה. אמרתי להם שזה לא השם שלי וזה לא מקובל, נלחמתי על כך ולא הסכמתי לשנות אותו. התעקשתי. זה היה היום הראשון בו התחלתי להילחם ולא לוותר. נשארתי צגה.

''כשהגעתי לישראל כנערה זה לא היה פשוט אבל ידעתי שזה הבית שלי. אבל עד היום בכל מקום שאני הולכת מלווה אותי שאלה אחת – 'גברת, אני צריכה פעמיים בשבוע ניקיון, האם את פנויה לניקיון?' היום אני אומרת: כן אני פנויה לניקיון, אבל לא של בתים, של שחיתות. אני מוכנה לניקיון של אטימות, ניקיון של ראיית אחר כנחות בשל שמו, מבטאו, צבע עורו. אני הצטרפתי ל'כולנו' כי כמו שמשה אמר, צריך לנקות ולבנות''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו