אינדור: לא מתמודד. זו הייתה הלצת מחאה

ראש ארגון 'אלמגור' מבהיר: הפוסט על התמודדותי בפריימריס נועד להוות מחאה מול גל המתמודדים. הציבור והעיתונאים קיבלו זאת אחרת.

שמעון כהן , כ"ה בכסלו תשע"ה

מאיר אינדור
מאיר אינדור
צילום: פלאש 90

במסגרת מבול המתמודדים או המתכוונים להתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי צץ ביממות האחרונות גם שמו של מאיר אינדור, ראש ארגון נפגעי הטרור 'אלמגור'. זאת בעקבות פוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

היום הוא סיפר בראיון לערוץ 7 כי בסך הכול מדובר בהלצה שנלקחה קצת יותר מדי ברצינות.

לדברי אינדור מבלי להתייחס למתמודדים השונים ההתלהבות של רבים כל כך להתמקם ברשימה לכנסת מעלה את השאלה לגבי הכוונות האמיתיות שמאחורי המהלכים הללו. כאקט של מחאה הוציא אינדור את הפוסט בו התבטא בלשון פומפוזית ותיאר את לבטיו עם רעייתו ובתו מתוך תקווה שהציבור יבין את הציניות שבדברים.

הציבור, כך נראה, לא רק שלא הבין אלא שאף החל משיא עצות ושואל שאלות כמו שאלת המפלגה שבה יתמודד, היעדים, הסיכויים ועוד. היו שאמרו לאינדור שהוא איש יקר ולכן למה לו להתמודד והיו שאמרו שדווקא משום שהוא איש פעלים ראוי שיתמודד וכו'

בהמשך כבר התקשרו שני עיתונאים, אחת מהם נחשבת לעיתונאית נחשבת וכשהיא ביקשה הסבר הבהיר לה אינדור את הכוונה האמתית שמאחורי הפוסט. בתגובה אמרה לו העיתונאית שהוא עוד עלול היה להיבחר לכנסת ולהתמנות לשר מבלי שרצה בכלל.

בעקבות גל השמועות והשאלות פרסם אינדור פוסט הבהרה אך הגל לא שכך ואנשים החלו להרהר בקול רם שהרעיון יכול להיות דווקא לא רע. אינדור מצידו צוחק ומבקש עוד ועוד ביטויי עידוד מהסוג הזה לו ולפועלו, אך לכנסת הוא ממש לא מתכוון להגיע.

לטעמו "אם אתם רוצים לעשות? מחוץ לפרלמנט. אנשי הפרלמנט יעזרו אם הם יהיו ראויים. לדאבוני הפריימריס מביא לא את אנשי העשייה אלא את בעלי הכסף".

יצוין כי גם לאחר הראיון עמו המשיך אינדור לקבל הצעות מיועצי תקשורת ומאנשי מרכז מפלגה מסוימת להשתלב דווקא אצלם. את אלה ואת אלה הוא שב ומרגיע: לא מתמודד ולא רץ.