גיליון שני של כתבי ישיבות הציונות הדתית

גיליון חדש של שנתון איגוד ישיבות ההסדר 'אסיף' יוצא לאור במקביל להשקת אתר ובו כתבי הישיבות הציוניות הדתית.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תשע"ה

גיליון שני של כתבי ישיבות הציונות הדתית-ערוץ 7
חדש על המדפים. אסיף
צילום: איגוד ישיבות ההסדר

לאחר שבשנה שעברה הם עשו היסטוריה ציונית דתית כאשר יצרו כתב עת אחד משותף לכל הישיבות הדתיות-לאומיות העונה לשם 'אסיף', כתב העת של איגוד ישיבות ההסדר, משיקים כעת עורכי כתב העת אתר אינטרנט חדש לצד הגיליון השני המופץ בימים אלו.

האתר מהווה ספרייה גדולה של היצירה התורנית של בית המדרש הדתי לאומי לדורותיו. בספרייה הצומחת נמצאים כבר 5,000 מאמרים ארוכים ומעמיקים מתוך עשרות כתבי עת שנכתבו בעשרות השנים האחרונות בעמל רב ולא היו נגישים לציבור הרחב עד כה. המאמרים מסודרים במאות עמודים של נושאים ותתי נושאים, בדרך קלה לשימוש, עם אפשרויות חיפוש מגוונות.

"כל אלו מעידים על רוחבו ועומקו של בית המדרש הדתי לאומי, בית מדרש שלרוב מוזכר בהקשרים של אורך השירות הצבאי וסוגיות פוליטיות שונות ששמות בצל את העיקר- והוא היצירה התורנית הענפה היוצאת מבתי המדרש התוססים של כלל הישיבות", אומרים עורכי כתב העת.

בתוך כך, כאמור 'אסיף תשע"ה' יוצא בימים אלו לאור ובו עשרות מאמרים שנכתבו על ידי יושבי בית המדרש בישיבות הציוניות, בתחומי ההלכה, התנ"ך והמחשבה. הרב יובל שרלו התייחס להיבטים נוספים סביב בהוצאת כתב העת: "שמחה גדולה היא ביציאת הגיליון השני של כתב העת "אסיף" לאור. מדובר בכתב עת שיש בו חשיבות מסגרתית מרובה. הישיבות כולן שותפות בו, והדבר מדגיש את העובדה שביסודו של דבר אנו בית מדרש רוחני ותורני אחד. הוא גם מבליט את מקומן של ישיבות ההסדר בפן התורני, ובמהפכה הגדולה שהתחוללה בזכותן בעולם התורני".