נסיונות הגניבות סוכלו על ידי לוחמי מג"ב

כוחות מג"ב הצליחו לתפוס גנבי טרקטורים שפעלו באזור לכיש, "המפתח להצלחה היא מהירות התגובה, ומחשבה מתוחכמת מזו של הגנבים".

ישי קרוב , כ"ט בכסלו תשע"ה

אחד הטרקטורים שנתפס
אחד הטרקטורים שנתפס
צילום: דוברות המשטרה

שוטרי מג"ב סיכלו בשבוע אחד מספר אירועי גניבת טרקטורים באזור לכיש.

התפיסה האחרונה אירעה בשבת לפנות בוקר, אז דיווח אזרח המתגורר במושב חצב על גניבת טרקטור. כוחות מג"ב שהוקפצו לאירוע החלו לסרוק את האזור.

"יחד עם גשש, וביצוע סגירות קרובות ורחוקות, אותר הטרקטור במרחק של כ-2 ק״מ מהבית לפני העמסה", סיפר מפקד הפעילות. בסיום הפעילות הטרקטור הוחזרו לבעליו. 

אירוע נוסף אירע בלילה שבין יום חמישי לשישי. סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר, התקבל דיווח מאזרח על גניבת טרקטור מביתו שבמושב זרחיה. בתוך דקות ספורות הגיעו למקום שוטרי היחידה והחלו בסריקות אחר חשודים והטרקטור הגנוב.

למקום הגיע גם גשש של משמר הגבול, וזה זיהה את עקבות הטרקטור. לאחר 40 דקות של הליכה לאורך העקבות, זיהו השוטרים את הטרקטור מוסלק ומוחבא בין שיחים ועליו תיק גב מלא בתכשיטים החשודים כגנובים.

לפני כשבוע, התקבל דיווח על גניבת שני טרקטורים השייכים לקיבוץ גלאון. שוטרי כפרית לכיש הגיעו למקום, ובעזרת גשש עלו על עקבות הטרקטורים. לאחר כשעה וחצי, זיהו השוטרים שני טרקטורים מוסלקים בשטח פתוח והם הוחזרו לקיבוץ גלאון. 

קב"ט הקיבוץ, נתן בר, הודה לצוות ואמר כי ללא הטרקטורים הללו הקיבוץ היה מפסיד לא מעט כסף, "זהו רק אירוע אחד מתוך ארבעה אירועים אותם סיכלו בשבוע האחרון שוטרי משמר הגבול מיחידת כפרי לכיש".

מעבר לסיכול הגניבות, אומרים במשמר הגבול, בכל המקרים יבוצעו פעילויות חקירה נוספות בניסיון לאתר ולהתחקות אחר העבריינים.

"הפעילות הנחושה והאינטנסיבית של שוטרי משמר הגבול בתחום הפשיעה החקלאית הכריחה את העבריינים למצוא שיטות פעולה חדשות ומתוחכמות יותר. במקום לגנוב את כלי הרכב החקלאי ולהעבירו באופן מיידי לשטחים, הם מסליקים אותו בקרבת מקום וממתינים "להתקררות השטח".

במקרה זה, כמו גם במקרים רבים אחרים, הפעילות המהירה והמדויקת של השוטרים וההיכרות המיטבית של תא השטח, הם הגורמים המכריעים בהתמודדות עם אירועים מסוג זה", מספר רפ"ק עודד אפללו, מפקד יחידת כפרי לכיש, "כל השוטרים מבינים היטב שכאשר נגנב מחקלאי טרקטור בעצם נגזלת ממנו פרנסתו, ולכן אנו משקיעים את מלוא המשאבים שברשותנו על מנת לצמצם כל פעילות פלילית מסוג זה".