"סיכלנו פיגוע פלילי"

במהלך פעילות משטרתית נעצר אדם, אשר ניסה לעשות שימוש בבת זוגו ובבנו בן השנה, על מנת להסוות העברת מטען בחסות של טיול משפחתי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ה

משטרה
משטרה
צילום: דוברות עיריית אשקלון

היחידה המרכזית של מרחב לכיש במשטרה, בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן, סיכלה ביום שני לפני שבוע וחצי מסירה של מטען חבלה רב עוצמה שיועד להתפוצץ במהלך אותו היום באשדוד.

במהלך הפעילות נעצר גבר כבן 39 שהטמין את המטען בפארק הלאומי באשקלון והגיע לאסוף אותו כמה שעות לאחר מכן בליווי בת זוגו, כשהם הולכים עם עגלה ובה בנו בן השנה, על מנת ליצור רושם של טיול משפחתי.

בהמשך הצליחו השוטרים לעצור את שני מקבלי המטען באשדוד. מעצרם של השלושה הוארך ומחר (שישי) צפויה להגיש נגדם פרקליטות מחוז דרום כתב אישום בגין המיוחס להם.

במשטרה מציינים, כי מקרה חמור זה מצטרף לשני מקרי סיכול נוספים שאירעו בחודש וחצי האחרונים בהם תפסו בלשי הימ"ר בשני מקרים שונים אקדח מוסלק ורימון הלם שיועדו להפעלה ושימוש בידי גורמים עבריינים. במקרים אלו נעצרו שני חשודים והוגש נגדם כתב אישום.

במשטרה מוסיפים ומסבירים, כי הרקע למקרים אלו הוא מאבקי שליטה בין ארגוני פשיעה באמצעות כנופיות מקומיות בעיר אשדוד בתחום ההלוואות בשוק האפור, מחזור בקבוקים והימורים.

מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי, אמר בעקבות הסיכול, כי "בפעילות יוצאת דופן של המחוז הדרומי /ימ"ר לכיש עצרנו את העבריינים עם מטעני החבלה וחומרי הנפץ דקות ספורות לפני התרחשות האירוע ופגיעה נוספת בחיי אדם ואף בחפים מפשע".

לדבריו, "מדובר בהישג מרשים וצעד חשוב נוסף ומשמעותי במאבק בפשיעה החמורה ופועל יוצא של המדיניות שהתוונו לפעול בראש ובראשונה לסיכול ומניעה של אירועים אלו".

מפקד מרחב לכיש, נצ"מ אלי כזרי, אמר כי "נמשיך להכביד ולהלום בארגוני הפשיעה באשר הם".