דו"ח מטות ערים: אלקין במקום הראשון בליכוד

למקום השני הגיע יריב לוין, למקום השלישי משה פייגלין ולמקום הרביעי ציפי חוטובלי. במטות ערים מקווים שהדירוג ישפיע על הפריימריז.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ה

תפקידנו לא לתת. זאב אלקין
תפקידנו לא לתת. זאב אלקין
צילום: פלאש 90

דו"ח מטות ערים הרביעי לכנסת ה-19, שמתפרסם היום (חמישי), מציב את יו"ר ועדת חוץ וביטחון ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין, במקום הראשון בדירוג נבחר הציבור היעיל ביותר למען השגת שאיפותיהם של מצביעי הימין בישראל, מקרב חברי הליכוד.

במחצית השנייה של 2014 זקפו עורכי הדו"ח לזכותו של אלקין 24 הישגים, ובמהלך כהונתה של הכנסת ה 19 כולה הגיע אלקין למספר שיא של 147 הישגים.

למקום השני הגיע ח"כ יריב לוין עם 126 הישגים, למקום השלישי ח"כ משה פייגלין עם 110 הישגים ולמקום הרביעי סגנית השר ציפי חוטובלי עם 85 הישגים.

מטרתו של הדו"ח היא אפיון וכימות הישגיהם של נציגי הימין בכנסת לפי מספר ערכים ופרמטרים הנקבעים מראש, וביניהם בנייה והתיישבות, פעילות למען יו"ש, ענייני ביטחון, מלחמה בטרור, הסברה וחקיקה לאומית, סוגיית ירושלים והר הבית, הזירה המדינית, ההתמודדות עם ה"גיס החמישי" והזירה המשפטית. אחרי אלקין, למקום השני הגיע יריב לוין, ולאחריו משה פייגלין, ציפי חוטובלי, דני דנון ועוד.

ח"כ אלקין התייחס לדירוגו ואמר, "שמחתי לקבל את הדו"ח המסכם של מטות ערים. בעשייה היומיומית הרבה והשוטפת קשה לפעמים לראות את התמונה הכללית, אך טוב מדי פעם לעצור ולראות את הדברים בפרספקטיבה רחבה. חשוב לציין שאני פועל למען הערכים שאני מאמין בהם לא בשביל דו"ח כזה או אחר, אך ברור כי תוצאות הדוח הן זריקת עידוד להמשך העשייה.

''אני מודה על ההערכה וההוקרה לה אני זוכה על פועלי למען האינטרסים של המחנה הלאומי ומצביעי הימין בישראל, ומבחינתי ההישג הגדול הוא שהדברים נעשים בעקביות ובהתמדה במשך שנים רבות. אני מקווה ומתכוון להמשיך בכך בכל הכח גם בכנסת הבאה", דברי אלקין.

סגנית שר התחבורה, ח"כ חוטובלי, התייחסה גם היא לדירוגה במקום הרביעי, ואמרה כי "אני שמחה מאוד להיות האישה הראשונה בדוח המטות שפורסם, ארץ ישראל הוא ערך ראשון במעלה בשבילי, אמשיך לפעול בכנסת הבאה למען ארץ ישראל בתקווה לעשות זאת משולחן הממשלה"

מארגון מטות ערים נמסר, כי "מאז ששמענו על הקדמת הבחירות עבדנו יום ולילה כדי להספיק להוציא את הדו”ח. אסור שציבור המתפקדים יהיה תלוי ב'בוסים' במקומות העבודה שאומרים להם למי להצביע לפי דילים ולא לפי עובדות. מתפקדים הם לא רובוטים ודו"ח מטות ערים הוא מעין מתנה אישית שמעניקה לכל אדם ואדם עובדות מוצקות על המועמדים במקום תעמולה עבשה".