דרעי לוינשטיין: ''ילדים הולכים לישון רעבים''

יו"ר ש"ס פנה ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיאפשר העלאת שכר המינימום: למיליון עובדים בישראל התוספת היא לא פריבילגיה אלא לחם וחלב.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ה

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: פלאש 90
יו"ר מפלגת ש"ס ח"כ אריה דרעי פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיחזור בו מהקביעה לפיה לא ניתן להעלות את שכר המינימום בתקופת הבחירות.

"אנו נבחרי הציבור והפקידות הבכירה שמשתכרים קרוב ל40,000 ש״ח בחודש, הוספת 800 ש״ח למשכורת החודשית אינה דחופה לנו", כתב דרעי, "למיליון עובדים בשוק העבודה בישראל התוספת היא לא פריבילגיה אלא לחם וחלב''.

"אני פונה מעומק הלב לכבוד היועץ המשפטי, יש דברים שהזמן לא יכול לעצור מלכת. ילדים שהולכים לישון רעבים, לא שבעים יותר בתקופת בחירות", הדגיש יו"ר ש"ס.

מכתבו של דרעי לוינשטיין הגיע בעקבות החלטתו שלא לאשר את צו ההרחבה שעל פיו הועלה שכר המינימום ל-5,000 ש''ח במגזר הציבורי. בחוות דעת ששלח היועץ המשפטי לממשלה לראש הממשלה בנימין נתניהו הוא הסביר כי קיים קושי להרחיב הסכמים בתקופת בחירות מעבר למה שהוסכם קודם לפיזור הכנסת.

בעקבות הודעת היועץ המשפטי לממשלה פנה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לנתניהו על מנת לאשר את ההעלאה בחקיקה, במסגרת ועדת ההסכמות. "עניין שכר המינימום נחתם עוד לפני הכרזת הבחירות ואין שום סיבה ש-700 אלף משפחות ישלמו את מחיר המלחמות הפוליטיות", אמר ניסנקורן.