אחרי שנראה היה כי גל מקל ישוב לשחק במדי מועדון הכדורסל של מכבי אלקטרה תל אביב, התראיין היום יו"ר הצהובים שמעון מזרחי ואמר כי מקל לא יגיע באופן סופי לקבוצה הצהובה, זאת בעיקר בשל דרישותיו הגבוהות של השחקן הישראלי.

לדבריו של מזרחי הפערים הכספיים בין השחקן הישראלי לבין המועדון התל אביבי לא ניתנים לגישור. הסיבה לדרישותיו הכספיות הגבוהות של מקל ככל הנראה היא מאחר שהגארד הישראלי עוד לא ויתר לגמרי על חלום ה-NBA שלו ומקווה לקבל חוזה בן עשרה ימים באחת מקבוצות הליגה הטובה בעולם, דבר אפשרי בהחלט עבורו.

מה על מכבי? מזרחי אמר כי נכון לעכשיו עמדת הגארד בקבוצה הצהובה לא תאוייש, אך לא מן הנמנע שבקבוצה ימשיכו לנסות ולהחתים שחקני חיזוק לקראת פתיחת שלב הטופ 16 ביורוליג.

אחרי שעסקת הבאתו של מקל נפלה, חזרו הצהובים אל העמדה המקורית אליה רצו להנחית שחקן חיזוק, עמדת הסנטר. בעוד שהצוות המקצועי העדיף את החתמתו של הסנטר האמריקאי המשחק בריאל מדריד מרכוס סלוטר, החליטו בהנהלת הצהובים יחד עם מחלקת הסקאוטינג ללכת על ג'ו אלכסנדר שמשחק בקבוצת סנטה קרוז מליגת הפיתוח של ה-NBA והעמיד העונה ממוצעים גבוהים למדי של 21.7 נקודות ו-8 ריבאונדים בממוצע למשחק.

אלכסנדר הינו פורוורד ויכול לשחק בעמדה מספר 4 וכן בעמדה מספר 5. לא רק העמדות בהן הוא משחק מגוונות כמו גם יכולותיו האישיות. השחקן האמריקאי יליד סין יש זריקות טובות מחצי מרחק ומוטת ידיים ארוכה במיוחד, כזו שמאפשרת לו לחסום מספר פעמים במשחק. אמנם בקרב הנהלת הקבוצה הצהובה אין עוררין על יכולותיו הגבוהות של השחקן האמריקאי אך ישנם קולות במכבי שמזהירים מפני הפציעה הקשה שסבל אלכסנדר עד לפני זמן לא רב. 

אם אכן השחקן החלים לגמרי מהפציעה הקשה ברגליו ממנה סבל ובשלה לא שיחק במשך שנתיים, אזי שלאוהדים הצהובים צפויה חוויה גדולה ושחקן שאפשר יהיה להזדהות איתו. יש למה לחכות.

במכבי טוענים כי לא אמרו את המילה האחרונה בכל הקשור לחיזוק וכי בימים הקרובים עשויים לסכם שם עם שחקן נוסף. כדאי למהר, ביום שני חלון ההעברות נסגר. 

צפו בביצועיו של הרכש החדש במדי סנטה קרוז: