האב שנפצע: חייל של האויב תקף אותנו

איילה שפירא בת ה-11 מהיישוב אל מתן שבשומרון היא הילדה שנפצעה הערב (חמישי) באורח קשה מפגיעת בקבוק תבערה. היא סובלת מכוויות קשות בפלג גופה העליון, מורדמת ומונשמת.

הילדה נסעה עם אביה, אבנר, בכביש 55 בדרך לביתם. סמוך למעלה שומרון יידו מחבלים בקבוק תבערה לעבר הרכב שהחל לעלות באש. האב ובתו נמלטו ממנו. איילה נפגעה באורח קשה מכוויות בפלג גופה העליון ואבנר נפגע באורח קל. שניהם מאושפזים בבית החולים שיבא בתל השומר.

האב התייחס בבית החולים להתגברות אירועי הטרור ביהודה ושומרון ובירושלים. "האירוע הזה הוא לא אירוע פלילי, האיש שזרק עלינו את בקבוק התבערה הוא לא עבריין אלא חיל של האויב הערבי שנמצא עכשיו במלחמת חורמה נגדנו.

"החייל המסוים הזה שזרק עלינו את בקבוק התבערה הוא לא פושע, הוא שליח של העם הערבי ששלח אותו ושולח כל הזמן חיילים שלהם כדי להשמיד את העם היהודי ולגרש אותו מארצו".

מנהל בית החולים ''שיבא'', פרופ' זאב רוטשטיין סיפר כי "האבא פצוע קל יחסית וסובל מכוויות שטחיות. בתו פצועה באורח קשה עם כוויות בפלג גופה הקדמי, ראשה, ידיים ורגליים.

''היא תאושפז במחלקת טיפול נמרץ ילדים וכרגע לא יודעים אם נשקפת סכנה לחייה. נעשה הכול כדי להציל את חייה", הבטיח מנהל בית החולים. בני משפחתה של הילדה מבקשים להרבות בתפילות לרפואת איילה בת רות.

כוחות גדולים של צה"ל עורכים סריקות אחר המחבלים שנמלטו מהמקום. מחסומים הוצבו סביב הכפר הערבי תל בעקבות החשד שהמחבלים נמלטו לעברו.

שני הפצועים הם קרובי משפחתה של אשת החינוך שרה אליאש, שמתמודדת בפריימריז בבית היהודי. ״בהמשך לפיגוע בסמוך למעלה שומרון. כעת נודע לי לצערי כי בפיגוע נפצעו אחיין שלי ובתו שנפצעה קשה", סיפרה, "אני מאחלת להם רפואה שלמה ומהירה ומבקש מכולם להתפלל לרפואת איילה בת רות ואבנר בן רחל''.

פגיעת בקבוק תבערה

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, דורש לשנות את נהלי הפתיחה באש שלדבריו משחקים לידי הטרור. "לקח נכתב בדם, כך לימדו אותנו בצבא, אך משום מה את הפתגם החקוק כל כך טוב בקרב לוחמי צה"ל בחרו במערכת הביטחון שלא להחיל ביהודה ושומרון.

"אירוע רודף אירוע, זריקות אבנים ובקבוקי תבערה הם דבר שבשגרה בתקופה האחרונה בגלל המדיניות הרופסת של משרד הביטחון. הגיע הזמן שמשהו יתעורר ויפעל. אין לנו עניין לומר 'אמרנו לכם' לאחר שיקרה אירוע טרור מצער אף יותר", דברי קצובר.