מתקדמים. עמונה
מתקדמים. עמונה פלאש 90

ראשית לכל, אנשי עמונה הינם אנשי אמונה, אנשי חזון, וכמו שכבר אמר המשורר - לא מנצחים אותנו כל כך מהר. את אהבתינו הגדולה לארץ הוכחנו במהלך שמונה עשרה השנים האחרונות, ואנו נמשיך בדרך הזאת גם בהמשך.

כמובן שבעת הזאת הצטערנו והתאכזבנו לראות את פסיקת בג"ץ. שוב הוכח ששופטי בג"ץ מנותקים מהעם, ומהחזון הציוני שרוב ככל עם ישראל שותף לו. השאלה הבסיסית היא האם הארץ הזאת של עם ישראל (עיינו ערך חוק הלאום), והאם ניגשים לפתרון הבעיה הכביכול משפטית בעמונה ברובד אנושי ערכי ומוסרי.

לצערנו בית המשפט כשל בכך, ונסחף אחרי רצונות השמאל הסהרורי, שרוב העם לא שותף להם. אין שום סיבה אמיתית לפינוי למעלה מארבעים משפחות מביתם, והריסת ישוב שלם, שכבר קיים שמונה עשרה שנה על הקרקע.

כידוע, הישוב מגרון פונה לפני שנתיים וכיום יש במקום רק שממה והרס, לצורך מה?! בשביל מה?! יש הרבה פתרונות משפטיים, השאלה היא רק האם רוצים באמת ליישמם. לדוגמא: הפתרון הפשוט ביותר וההגיוני ביותר, שכל אדם סביר, שאינו בדווקא ימני, מבין אותו, הוא מתן פיצוי כספי למי שטוען ויוכיח שהקרקע היא שלו, וחסל.

אין שום צורך אמיתי לגרום סבל למשפחות וילדים, ולגרום לעוד קרע מיותר בעם ישראל. כל שכן לאחר שכידוע לכל נרכשו כדת וכדין חלקים גדולים מהישוב עמונה, והינם כבר כיום רכוש יהודים. יש לשים לב כי בית המשפט עצמו ציין במפורש בפסק הדין כי לאחר שהסתיימו הליכי פירוק השיתוף בקרקעות שנרכשו, המדינה יכולה גם יכולה להסדיר את הישוב.

היות שכך אנו מתפלאים מדוע היה צריך בית המשפט למהר ולקבוע כבר עכשיו מועד לפינוי של הישוב כולו, בעוד שהליכי פירוק השיתוף טרם מוצו בבית המשפט המחוזי.

אנשי עמונה מצפים ודורשים כיום מהדרג הפוליטי, ובראש ובראשונה מפלגות הליכוד והבית היהודי, שיוכיחו שיש ממשלה בירושלים, שיכניסו הגיון בשגעון, שיראו לכולנו שהחזון הציוני איתן וחזק כנגד כל המבקשים להחלישו, ויהפכו באמצעות חקיקה בכנסת את ההחלטה האומללה הזאת. זה יהיה בעינינו מבחנו העיקרי של נתניהו בקדנציה הבאה, ועל כך הוא צריך להתחייב כבר כיום.