"התפיסה שמדובר באירוע עברייני שגויה מיסודה"

אביה של הילדה שנפצעה קשה זועם: יש כאן מלחמה ברורה ואנחנו שולחים את הצבא לרדוף אחרי מבוקשים במקום לבצע פעולות צבאיות.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ה

"התפיסה שמדובר באירוע עברייני שגויה מיסודה"-ערוץ 7
אבנר שפירא
צילום: יוני קמפינסקי

אבנר שפירא, אביה של איילה בת ה-11 שנפצעה אמש (חמישי) באורח קשה מפגיעת בקבוק תבערה מותח ביקורת על התנהלות מערכת הביטחון בהתמודדות עם הטרור הערבי.

"כל התפיסה הזאת כאילו מדובר באירוע עברייני, שכמה פושעים צעירים שהלכו לזרוק בקבוקי תבערה על מכוניות נוסעות היא תפיסה שגויה מיסודה", אמר שפירא לגלי צה''ל.

לדבריו, מנסים לפתור בעיות צבאיות באמצעים משפטיים, פקידותיים ומנהליים. "יש כאן מלחמה ברורה ואנחנו שולחים את הצבא לרדוף אחרי מבוקשים במקום לבצע פעולות צבאיות", הוסיף.

במהלך הלילה חל שיפור קל במצבה של איילה. מבית החולים ''שיבא'' בתל השומר נמסר יחד עם זאת כי מצבה של הילדה עדיין מוגדר קשה והיא מורדמת ומונשמת. האב, אבנר, מאושפז במצב קל.

שני מחבלים לקחו חלק בפיגוע שאירע במעלה שומרון. אחד המחבלים התקרב לרכב וחברו האט את נתיב התנועה. כאשר הרכב האט בנסיעתו, השליך המחבל את בקבוק התבערה על פלג גופה העליון של איילה. כתוצאה מהתלקחות הבקבוק נפצעה הילדה באורח קשה ואביה שחילץ אותה נפצע קל.

בעקבות הפיגוע הקשה התקשר ראש הממשלה נתניהו לממלא מקום ראש מועצת שומרון יוסי דגן על מנת להתעדכן, לשמוע על מצב הפצועים ולחזק אותם. "אנחנו איתכם, מחזקים אתכם ומבקשים לשלוח איחולי רפואה שלמה לאיילה ואבנר", אמר נתניהו.