השר יעלון: נניח ידנו על מבצעי הפיגוע

''המאבק בפיגועים הללו מורכב ודורש פעולה נחושה ויד תקיפה", אמר שר הביטחון בזירת הפיגוע במעלה שומרון. 12 ערבים נעצרו בכפר הסמוך.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ה

השר יעלון: נניח ידנו על מבצעי הפיגוע-ערוץ 7
רכבה של משפחת שפירא
צילום: שלומית גולדין-הלוי

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר הבוקר (שישי) במקום הפיגוע שהתרחש אמש באזור מעלה שומרון, שם פגש את מפקדי הגזרה לסקירת מצב.

לאחר מכן הגיע שר הביטחון לבית החולים תל השומר וביקר את איילה שפירא בת ה-11 שנפצעה בפיגוע, ושוחח עם הוריה.

במהלך סיורו בשטח אמר יעלון כי "הפעילות הצבאית והפריסה בשטח בעקבות הפיגוע הייתה מהירה. אנו נניח ידנו על מבצעי הפיגוע ואם יש להם משלחים - גם אליהם נגיע. צה"ל ושב"כ יידעו לתת מענה למצב בו יש אירועים של טרור עממי הכוללים בין היתר זריקת בקבוקי תבערה והשלכת אבנים.

''המאבק בפיגועים הללו מורכב ודורש פעולה נחושה ויד תקיפה", הדגיש שר הביטחון, ''כך קורה וכך גם יהיה".

להורים אמר יעלון, "תהיו חזקים, איילה בידיים טובות של רופאים מצוינים. אני מאחל לה החלמה מהירה. מצפה לה ולכם תקופה מורכבת מאוד ועליכם לאגור תעצומות נפש לקראתה. הטרור הזה מטרתו להטיל אימה על התושבים ביהודה ושומרון, אך מהיכרותי את אנשי ההתיישבות וכשאני משוחח אתכם, ברור לי שהם לא ירתיעו אותנו".

כוחות צה"ל עצרו לפנות בוקר 12 מבוקשים בכפר עזון, באזור הפיגוע אמש. הם הועברו לחקירה בשב"כ לבדיקת חשד למעורבות חלקם בהשלכת בקבוק התבערה.

אבנר שפירא, אביה של איילה מתח הבוקר ביקורת על התנהלות מערכת הביטחון בהתמודדות עם הטרור הערבי. "כל התפיסה הזאת כאילו מדובר באירוע עברייני, שכמה פושעים צעירים שהלכו לזרוק בקבוקי תבערה על מכוניות נוסעות היא תפיסה שגויה מיסודה", אמר שפירא לגלי צה''ל.

לדבריו, מנסים לפתור בעיות צבאיות באמצעים משפטיים, פקידותיים ומנהליים. "יש כאן מלחמה ברורה ואנחנו שולחים את הצבא לרדוף אחרי מבוקשים במקום לבצע פעולות צבאיות", הוסיף.

במהלך הלילה חל שיפור קל במצבה של הילדה. מבית החולים ''שיבא'' בתל השומר נמסר יחד עם זאת כי מצבה של הילדה עדיין מוגדר קשה והיא מורדמת ומונשמת. האב, אבנר, מאושפז במצב קל.

מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, שגיא קייזלר, קרא לשר הביטחון לאשר לתושבי אל מתן שבשומרון לבנות ביישוב בתגובה לפיגוע. "הידעתם ששר הביטחון בוגי יעלון שכל כך ציפינו שישב כבר על הכיסא החשוב הזה, אינו מאפשר ל-15 המשפחות שגרות באל מתן לבנות בתי קבע?" שאל קייזלר בעמוד הפייסבוק שלו.

"הקרקע בשליטת המדינה. היישוב בתוך קו כחול. רק צריך את חתימת שר הביטחון וכשהילדה תשוחרר מבית החולים המשפחה תוכל להתחיל ולבנות את ביתה", הוסיף.