נתפסו מבצעי הפיגוע סמוך למעלה שומרון

הותר לפרסום: שרות הביטחון הכללי וצה"ל לכדו את מבצעי הפיגוע סמוך למעלה שומרון בו נפצעה באורח קשה הילדה איילה שפירא.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ה' בטבת תשע"ה

שרות הביטחון הכללי התיר הערב (מוצאי שבת) לפרסום כי לאחר מאמץ מודיעיני אותרו המחבלים שביצעו את הפיגוע ביום חמישי סמוך למעלה השומרון ממנו נפצעה באורח קשה הילדה איילה שפירא בת 11.

מהשב"כ נמסר כי כעבור מספר שעות לאחר הפיגוע נעצרו מספר חשודים, ערבים צעירים מהכפר עזון שבשומרון.

בחקירתם הודו שני המחבלים, אחד מהם קטין כבן 16, כי יצאו מעזון לכיוון הכביש המוליך ממעלה שומרון ליישוב אל מתן במטרה להשליך בקבוק תבערה לעבר רכבים.

השניים המתינו בצד הדרך, הבחינו בכלי רכב הנעים על הציר, אז הדליקו את בקבוק התבערה והשליכו אותו לעבר אחד מכלי הרכב אשר נפגע והתלקח. לאחר מכן נמלטו השניים חזרה לכפר עזון, ונעצרו לחקירת שב״כ עוד באותו הלילה.

הערב דווח כי מצבה של איילה מוסיף להיות קשה והיא עדיין בסכנת חיים. דוקטור איתי פסח, רופא בכיר בבית החולים לילדים שבשיבא, סיפר כי איילה עברה אתמול ניתוח ראשון בהצלחה.

"הילדה עברה ניתוח ראשון בסדרה של ניתוחים שצפויים לה, כדי לטפל בכוויות שלה ולאבטח את נתיבי האוויר שלה", אמר דוקטור פסח. "הניתוח עבר בהצלחה, וכרגע מצבה יציב".

יוסי דגן: מדינת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש

מ"מ ראש מועצת שומרון יוסי דגן בירך את צה"ל על לכידת המחבלים והוסיף "מדינת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש. מטרת הטרוריסטים היא לפגוע בביטחון שלנו ובדרך זו לגרום לנו לסגת מארצנו מולדתנו – בשומרון ובכל מדינת ישראל. עצירת הטרור תושג רק על ידי  מלחמה לכל דבר בכלל תשתית הטרור הפלסטיני אבל הנקודה המשמעותית ביותר וזאת יודע כל ילד ערבי ברשות הפלסטינית - היא האדמה".

"התשובה האמיתית היא להודיע עוד הערב על אישור תכנית המתאר (תב"ע) של שכונת היישוב אל מתן, המקום בו אירע הפיגוע הקשה. זהו צעד שימחיש לטרוריסטים ושולחיהם כי הטרור אינו משתלם אלא להיפך. צעד מתבקש זה גם יחזק את רוחם של בני משפחת שפירא, המתיישבים ביו"ש וכלל אזרחי מדינת ישראל".