איראן בוחנות ביצועי צוללת חדשה מתוצרתה

איראן ממשיכה בפיתוח צבאה במסגרת חתירתה לשליטה אזורית. בתרגיל הצבאי המתקיים בימים אלה נבחנת לראשונה ביצועי צוללת מתוצרת איראן.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ה

אירן
אירן
רויטרויס

מפקד חיל הים האיראני, חביב אללה סיארי, אמר במסיבת עיתונאים כי אחת ממטרות התרגיל הצבאי רחב ההיקף הנערך בימים אלה תחת השם "מוחמד שליח אללה" הינה להעביר מסר של שלום.

סיארי ציין, כי שכנותיה של איראן צריכות לדעת ששיפור יכולות הלחימה של הצבא האיראני אינן מכוונות כלפי גורם כלשהו, אלא הו נועדו לצורכי הגנה על הגבולות ועל האינטרסים האיראניים.

המסר של התרגיל, לדברי סיארי, הינו לומר למדינות השכנות ולמדינות רחוקות יותר, כי איראן מסוגלת בכוחה הצבאי להבטיח את הביטחון בצפון האוקינוס ההודי ובמזרח מיצרי הורמוז. עוד אמר, כי איראן נכונה לקיים תרגילים משותפים עם המדינות השכנות.

במהלך התרגיל תיבחו לראשונה הצוללת "פאתח" המיוצרת ע"י התעשייה הצבאית האיראנית, ואשר טרם נכנסה לשימוש מבצעי. בשנים האחרונות השקיע איראן מאמץ מיוחד בפיתוח צוללות, ובכלל זה צוללות ננסיות המיועדות ללחימה במימי המפרץ הפרסי.

בתרגיל אחרים סומנו הכוחות האמריקניים במפרץ הפרסי כאויב, והצבא האיראני תרגל תקיפה של אוניות מלחמה ונושאות מטוסים של הצי האמריקני.