"איילה הגיבורה תחזור לתפקד"

דב קלמנוביץ' שנפצע אנושות מבקבוק תבערה לפני 28 שנה, הגיע לבקר את איילה ואת אביה אבנר שנפצעו מבקבוק תבערה ביום חמישי האחרון.

ידידיה בן אור , ז' בטבת תשע"ה

"איילה הגיבורה תחזור לתפקד"-ערוץ 7
דב קלמנוביץ ואבנר שפירא אמש בבית החולים
צילום: עצמי

בתוך המולת הביקורים בבית החולים, התרחש אתמול במחלקה ביקור מרגש במיוחד: דב קלמנוביץ', המשנה לראש עיריית ירושלים, הגיע אמש (ראשון) כדי לחזק את הוריה של איילה שנפצעה קשה מבקבוק תבערה בשומרון.

אביה של איילה, אבנר, נפצע אף הוא באורח קל. קלמנוביץ' הוא הפצוע הראשון של האינתיפאדה הראשונה, וכמו איילה ואביה נפצע מבקבוק תבערה, וסבל מכוויות ב75% מגופו.

"בתור יו"ר הארגון לנפגעי פעולות איבה ביקרתי מאות משפחות של פצועים ומשפחות שכולות. אבל המקרה הזה קרוב ללבי אפילו יותר מהרגיל", אמר קלמנוביץ'.

"הסיבה היא הנסיבות שכל כך דומות: הפציעה מבקבוק תבערה שנזרק על ידי נערים, הפגיעה ברכב שנמצא בדרך חזרה ליישוב, הכוויות הקשות ותהליך השיקום הארוך שמצפה לאיילה, שאני מאחל לה רפואה שלמה בקרוב מאד".

קלמנוביץ' חלק בשיחה מנסיונו האישי, וניסה להקל על במקצת על ההתמודדות, כשסיפר שאפשר לחזור, גם אחרי פציעה קשה, לחיים נורמטיביים.

"קשה לראות את זה כשאתה בתוך הפציעה. יש תהליך ארוך של שיקום, שכולל קושי פיזי ולא פחות מזה נפשי, שמתלווה לפציעה שקשה גם מבחינה אסתטית. אבל אם אני, עם 263% אחוזי נכות מתפקד כמעט בנורמליות לגמרי, אני בטוח שאיילה הגיבורה תחזור לתפקד ולחיות חיים רגילים ושמחים", סיפר.

קלמנוביץ' הוסיף וציין את העוצמות שחש כשדיבר עם אבנר, אביה של איילה. "גיליתי בהם חוזק ואופטימיות. הם אנשים מאד מאד ערכיים, והכוחות הנפשיים הגדולים שלהם יהיו חלק משמעותי מתהליך הריפוי."

בתוך כך, קלמנוביץ' לא חסך ביקורת ממערכת הביטחון, "האירועים שאנחנו עוברים בחודשים האחרונים הם אינתיפאדה לכל דבר ועניין", הוא אומר. "המשמעות של אינתיפאדה היא התקוממות עממית, וילדים שנשמעים להסתה ולוקחים ביד נשק קטלני כמו בקבוק תבערה, או פיגועי דריסה כמו שחווינו בירושלים - זאת אינתיפאדה. צריך ליפול למערכת הביטחון האסימון, כדי שהיא תנקוט בכלים הנכונים כדי להתמודד עם התקוממות כזאת".