אולימפיאדת הפיזיקה - פריצת דרך בחמ"ד

למעלה מ-400 תלמידי החמ"ד ניגשו לאולימפיאדת הפיזיקה והשבוע יזכה אחד מהם במקום הראשון. ראש החמ"ד: אמירה משמעותית לכלל המערכת.

ישי קרוב , ז' בטבת תשע"ה

אברהם ליפשיץ בנוף איילון
אברהם ליפשיץ בנוף איילון
יוני קמפינסקי

גמר האולימפיזיקה של בתי הספר של החמ"ד ייערך מחר (שלישי)במרכז האקדמי לב, ועל המקום הראשון יתמודדו כ-40 תלמידות וכ-70 תלמידים.

בראיון לערוץ 7 סיפר ראש החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, על התכנית, "מתוך תפיסת עולם של תורה ויראת שמים ממשיכים בחמ"ד לעסוק בכל העולם הנוסף - מקצועות החול".

הוא סיפר כי תחרות הפיזיקה מיועדת לתלמידי כיתות יב' הניגשים לחמש יחידות בגרות במקצוע זה. התחרות מתקיימת בשיתוף עם מכון לב ומכון טל, "זו אמירה עקרונית בכך שהפיזיקה והמדעים נמצאים דווקא בתוך מכון לב, המחבר בין תורה ומדע".

במהלך התחרות נבחנו כ- 400-500 מועמדים מחמישים מוסדות, "מעט מדי מוסדות, אך יש בזה פריצת דרך", אומר ליפשיץ ומדגיש כי מדובר ב"אמירה משמעותית לכלל המערכת. זה מקפיץ את המושג מדעים בחמ"ד ואנחנו רוצים לחזק את המחוזקים".

אמנם יתקיים גמר ויהיה זוכה אבל ראש החמ"ד מבהיר שהעיקר זה התהליך, "אותנו מעניין התהליך והדרך ומה שזה עושה במערכת. זו אמירה משמעותית שמה שאנחנו רוצים זה להיות חמ"ד - גם חינוך, גם ממלכתי וגם דתי".