"להציל את הפריפריה"

הרב ד"ר דורון דנינו מרגיש כשליח הפריפריה בבית היהודי, "מי שגר במרכז הארץ מתקשה להבין את הקשיים עימם מתמודדים אנשי הצפון והנגב".

ישי קרוב , ז' בטבת תשע"ה

הרב ד"ר דורון דנינו
הרב ד"ר דורון דנינו
צילום: פייסבוק

הרב ד"ר דורון דנינו המתמודד בפריימריז לבית היהודי, סיפר לערוץ 7 על המטרות שלו כאשר יכהן כחבר כנסת במידה ויזכה לאמון המתפקדים בפריימריז שייערכו בחודש הבא.

כיום משמש דנינו כמרצה לחקר היהדות הספרדית בארץ ישראל וחבר בארגון רבני צהר. הוא שימש כראש מטה סגן השר לשירותי דת וכחלק מתפקידיו, הוביל את מינוי המועצות הדתיות ורבני ההתיישבות.

כמי שגר בעמק בית שאן וגדל בעיר יפו, דנינו רואה את עצמו כנציג הפריפריה, "מי שגר במרכז הארץ מתקשה להבין את הקשיים עימם מתמודדים אנשי הצפון והנגב. באזורים אלו מאבדים את דור ההמשך שנוטש למרכז והיצע העבודות מתמעט".

בנוסף לכך הוא מרגיש כשליח של המצביעים שנטשו את ש"ס והליכוד, "אני מייצג את אותם מאות אלפי דתיים ומסורתיים ממוצא ספרדיים שלא רואים בש"ס והליכוד כבית שלהם".

הוא שואף כחבר כנסת לקדם את העמקת הזהות היהודית בחינוך ולפעול לקידום ההידברות בתוך מרכיבי החברה הישראלית.

דנינו מציב גם קווים אדומים לישיבה בקואליציה ומבהיר כי אם תהיה פגיעה כלכלית בשכבות החלשות, או התעלמות גסה בשל שיקולים פוליטים מהמצב הביטחוני בעוטף עזה הוא יתנגד להצטרפות לממשלה הבאה, כמו גם אם יהיה ניסיון פגיעה בסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה.