הקץ לגניבות המים בחברון

רשות המים תפצה את היישוב היהודי בחברון על גניבת מים בשווי מאות אלפי שקלים. ח"כ זבולון כלפה: "שמחתי להושיט עזרה לחלוצי חברון".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ה

בעקבות התערבותו של ח"כ זבולון כלפה (הבית היהודי), רשות המים תפצה את היישוב היהודי בחברון על גניבת מים בשווי מאות אלפי שקלים.

בשנים האחרונות התרחבה תופעת גניבת המים מהיישוב היהודי על ידי תושבי חברון הערבים. קו המים, המגיע מקרית ארבע, עובר בתוואי בעייתי בעיר חברון (סימטת ארז), הסדר שגורם לגניבת מים בכמויות ענק שעולות ליישוב היהודי סכומי עתק.

על פי נתוני הוועדה המוניציפלית של חברון בשנים 2011-2013 נגנבו מהצנרת לחברון למעלה מ-184 אלף קוב מים בעלות כוללת של כמיליון וחצי שקלים בנוסף למאה אלף שקלים שנאלצו אנשי היישוב היהודי לשלם על תחזוקת קו המים.

בעקבות התערבותו של ח"כ כלפה החליטה רשות המים לפצות את הוועדה המוניציפלית בחברון בעלות הנזקים, כמו כן, נחתם צו אלוף המאפשר את העברת האחריות על צינור המים לחברת מקורות.

"אני שמח על היכולת להושיט עזרה לחלוצים הגדולים היושבים בחברון", אמר כלפה, ''הגיע הזמן שגם חברה ממשלתית כמו מקורות תבין שההתייחסות אליהם צריכה להיות כמו אל כל יישוב אחר במדינת ישראל, התושבים שם משלמים מיסים כמו כולם וצריך לטפל להם בביוב במים ובתשתיות. זו הזדמנות להודות למנהל מקורות ולאנשיו על פועלם לפתרון הבעיה".