מסע שיטתי של שקרים ושטיפת מוח

העיתונאי בן- דרור ימיני באונ' בר אילן: כמה מאנשי האקדמיה הבולטים ביותר בעולם, סובלים מעוינות תהומית לישראל.

ניר הר זהב , ז' בטבת תשע"ה

בן דרור ימיני
בן דרור ימיני
צילום: איתי שרמר

העיתונאי והפרשן בן-דרור ימיני השיק הערב (שני) את ספרו "תעשיית השקרים" במפגש עם סטודנטים ואנשי אקדמיה באוניברסיטת בר-אילן.

ספרו של ימיני עוסק בסיקור המוטעה והמוטה כנגד ישראל בכל הנוגע לעימות הפלסטיני-ישראלי על-ידי התקשורת העולמית.

במהלך ההרצאה שנשא במרכז לתקשורת בינלאומית בבר-אילן, אמר ימיני "היום אנחנו כבר יודעים כיצד נוצרה דמותו הדמונית של היהודי. היה צורך במסע שיטתי של שקרים ושטיפת מוח.

"השקרים הקלים הם שקרי זכויות אדם, ג'נוסייד ואפרטהייד", הוסיף ימיני, "הסכנה הגדולה היא שאין לפעילים הפרו הישראלים מענה לשקרים הללו. תעמולת זוועה גורמת לדברים האלה. גם הנכבה שמוצגת כפשע האולטימטיבי בסכסוך, הייתה הנורמה באותן שנים. כך קרה בין הטורקים והיוונים, הסכם פוטסדאם שגירש גרמנים מחבל הסודטים והסכמים דומים".         

ראש המרכז לתקשורת בינלאומית בבר אילן, פרופ' איתן גלבוע, דיבר על מגמת הדה-לגיטימציה של ישראל בשנים האחרונות. "בעשור האחרון מעמדה של ישראל בזירה הבינלאומית הדרדר מאוד. ישראל היא המדינה היחידה שמערערים על זכות קיומה.

''שלילית זכות הקיום של ישראל הוא חיבור מכוון מתוך המחשבה כי אם ישראל היא התגלות הרוע אולי אין לה זכות קיום. הפלסטינים עם השמאל הרדיקלי ואנטישמי באירופה מנהלים מערכה בעשור האחרון שממומנת ע"י משאבים רבים בעיקר דרך העולם הערבי".

בהמשך ביקר את מערכת ההסברה בארץ, "ישראל עומדת מל מערכה הסברתית כבדה מאוד. מן המערכות הכבדות שיש בעולם. בהשוואה למלחמה צבאית- בצד של האויב יש אוגדות שלמות ואצלנו אולי מחלקות בודדות. הממשלה עושה מאמצים בשנים האחרונות להתמודדות, אך זה לא מספיק בחשיבה אסטרטגית, במשאבים ובכוח אדם שיצליחו להתמודד עם האתגרים הללו".