שר הביטחון הורה לאשר את אל-מתן

לערוץ 7 נודע כי יעלון הורה לקדם את אישור התב"ע כחלק מוניציפאלי של מעלה שומרון. כמו כן הורה להרחיב את ציר הגישה אליה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ה

משה יעלון
משה יעלון
פלאש 90
שר הביטחון משה (בוגי) יעלון (הליכוד) הורה לקדם את אישור התוכנית של שכונת אל-מתן כחלק מוניציפאלי של מעלה שומרון וכאתר תיירות, כך נודע הערב (שני) לערוץ 7.

כמו כן הורה שר הביטחון לקדם באופן מיידי את הרחבת ציר הגישה לאל-מתן, כך שהכביש יהיה רחב יותר, בטיחותי יותר וביטחוני יותר.

הנחייתו של יעלון מגיעה בעקבות הפיגוע שאירע ביום חמישי האחרון בכביש הגישה ליישוב. מחבלים השליכו בקבוק תבערה לעבר רכבה של משפחת שפירא. הבקבוק התלקח ופצע באורח קשה מאוד את איילה בת ה-11 שמאושפזת מאז בבית החולים תל השומר.

אתמול פנו לשר יעלון ולראש הממשלה נתניהו מ"מ ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, ומנכ"ל הישוב דגנית פסח, בבקשה להסדיר את התב"ע של אל מתן.

"הפיגוע בסוף השבוע אירע לאחר שורה ארוכה של אירועי זריקות אבנים ובקתב"ים באותה נקודה בחודשים האחרונים. הקלות בה פגעו באבנר ואיילה שפירא המחיש יותר מכל את חוסר הבטיחות והביטחון של הציר המחבר בין מעלה שומרון לאל-מתן. על כן, אנו דורשים לפתור את הבעיה ולאפשר לתושבים לנסוע בבטחה הביתה", כתבו השניים.

כמו כן הם ביקשו לאשר באופן סופי את התב"ע של השכונה. "אל מתן הוקמה בשנת 2001 על אדמות מדינה של הישוב מעלה שומרון, בתוך קו כחול. התב"ע המפורטת של אל-מתן נמצאת בשלבי אישור סופיים וברגע שהיא תאושר, ניתן יהיה לבנות תשתית לכביש גישה בטיחותי הרבה יותר.

''על כן, אנו דורשים את האישור הסופי של התב"ע של אל-מתן כך תוקם תשתית ראויה לכביש בטיחותי עם שני נתיבים ושדה ראייה תקין לאורך כל הציר".