תוספת תקציב לישיבות ההסדר

תקציב משרד הביטחון הועבר לישיבות ההסדר בשבוע האחרון של השנה, ולדברי סגן שר החינוך הוא כולל תוספת תקציבית גדולה מאי פעם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ה

וורצמן בישיבת ההסדר בטפחות
וורצמן בישיבת ההסדר בטפחות
צילום: קובי ויצמן

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן סייר הבוקר (שלישי) בישיבות ההסדר בעכו, צפת וטפחות. במהלך הסיור בישר וורצמן על כך שבשבוע האחרון של שנת 2014 הועברו לישיבות ההסדר כספי תקציב משרד הביטחון.

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי) הוביל את המהלך יחד עם יו"ר ועדת הכספים, ניסן סלומינסקי, יו"ר סיעת הבית היהודי, איילת שקד ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט.

סגן השר וורצמן ציין כי זו התוספת התקציבית הגבוהה ביותר שניתנה אי פעם לישיבות ההסדר.

"זהו יום היסטורי למפעל ישיבות ההסדר. השלמנו היום מהלך עליו עמלנו זמן רב. ישיבות ההסדר הם המגדלור המאיר את אור התורה בדור הזה וחלה עלינו החובה והזכות להמשיך ולחזקן. במהלך הקדנציה עמלתי רבות כדי לבסס את התוספות התקציביות שנתנו, וכעת, בהחלט אפשר לברך על המוגמר", אמר וורצמן.

סגן השר וורצמן ציין עוד כי: "ישיבות ההסדר הן צורך חיוני לעם, לחברה ולמדינה ותמיכה בהן הן צורך קיומי להמשך כינונה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי. נמשיך לפעול ללא לאות כדי לחזק את עולם התורה".

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר , איתן עוזרי שיגר מכתב תודה לסגן השר וורצמן ולח"כ סלומינסקי בו ציין כי: "כפי שידענו למחות על הקיצוצים ועל הפגיעה בתקציב הישיבות אנו מבקשים גם להודות על התיקון שנעשה בענין ישיבות ההסדר. תודה על מאבקכם למען הזכות הגדולה לשלב לימוד תורה ושירות צבאי משמעותי".

עוזרי הוסיף, כי "זוהי זכות גדולה להיות בין התומכים בבניית דור העתיד של תלמידי חכמים אוהבי המדינה ובין המסייעים לבנין התורה, מפעלי החסד ובתי המדרש לגידול רבנים ומחנכים לתורה וציונות".