ניו יורק
ניו יורקצילום: פלאש 90

עשרות רבני בתי כנסת המזוהים עם אגודת ישראל באמריקה תקפו אתמול בחריפות את רבני 'חובבי תורה' הנושאים משרות תורניות בקהילות שונות בארה"ב, כשלטענתם, הם מגלים פנים בתורה שלא כהלכה.

הרב אברהם שפרן, דובר אגו"י בארה"ב טען שכל גדולי ישראל יצאו נגדם חוצץ בעקבות פסיקות הלכתיות שיצאו מתחת ידם ואשר נוגדות את ההלכה.

"המציאות הכואבת שחלק מאותם רבנים מצליח לדאבון לב להציג את טלפיו לומר טהור אני. וזאת למרבה הצער מחמת אי ידיעה והבנה על מעשיהם האמיתיים, בעוד שבדורות קודמים אנשים כאלו היו מוקעים מקהילות ישראל והיה נאסר עליהם לבוא בקהל ה'.

"החובה מוטלת על הרבנים להזהיר מפניהם של אלו, הידועים בארה"ב כתועים ומתעים, בעלי דעות כוזבות בהשקפה ובאמונה, אשר חלקם אינו מאמין בתורה מן השמים רח"ל, וגורמים להרס הדת בקהילות בהן הם מכהנים. יש להבין כי היהדות הנאמנה בארה"ב נלחמת זה שנים ארוכות נגדם במלוא העוז, עפ"י הוראתם של כל גדולי התורה בארה"ב שליט"א, וחלילה כי יצליחו בני בליעל אלו להציג מצג שווא, ולקבל הכרה במידה כזאת או אחרת".

לטענת מספר רבנים, במספר בתי כנסיות בצפון ארה"ב הצליחו רבנים מקבוצת 'חובבי תורה' לקבל משרות בכירות, ותוך תקופה קצרה הוציאו מתחת ידם "פסקי הלכה תמוהים ביותר".