מתקדמים. עמונה
מתקדמים. עמונה פלאש 90

רב היישוב עמונה, הרב יאיר פרנק, קורא למתפקדי הליכוד והבית היהודי לתמוך אך ורק בח"כים שיבטיחו לפעול לחקיקת חוק שיסדיר את עמונה.

"אחרי החלטת הבג"ץ להרוס את עמונה בתוך שנתיים, כשהבג"ץ שוב הוכיח שהוא מנותק מהעם והחליט להרוס יישוב שלם על 40 המשפחות שבו,  כעת הכדור חוזר לכנסת ואנחנו מצפים מהנבחרים שלנו שיחוקקו ויסדירו את עמונה, הכדור בידיים שלהם, של המתפקדים והבוחרים".

בשיחה עם ערוץ 7 אומר הרב פרנק כי הגיעה השעה לקבל התחייבות אמיתית מהמועמדים תמורת תמיכה בפריימריז, "אנחנו קוראים לחברי הליכוד והבית היהודי לתמוך רק במי שיתחייב להסיר את החרפה ולהציל את הישוב.

"אנחנו מאמינים שעצת ה' היא תקום, על ידי הנבחרים שלנו בכנסת. יש לנו אמונה ופסיקת בג"ץ לא מקהה אותה, יולי אדלשטיין, מירי רגב ומשה פייגלין תומכים, ויש דרכים לחוקק חוק במקביל למתן פיצוי, זה לא יהיה פשוט אבל אפשרי. אנחנו נפרסם את הרשימה של הח"כים שתומכים".

הרב פרנק ממשיך ומותח ביקורת על הליכוד. "הליכוד כבר שש שנים בשלטון, היה לנו את הרס מגרון וגבעת האולפנה ועכשיו עמונה, גבעת אסף ניצלה מסיבה אחרת שנעשו שם רכישות רבות, הליכוד נכשל. לצערנו ראש הממשלה נלחם נגד חוק ההסדרה, זאת אחרי שהוא הבטיח שלא יהיו עוד הריסות חוץ מגבעת האולפנה, הוא נכשל".