מפעל "פרי גליל" ייסגר

320 עובדים יצאו לחופשה כפויה. הרקע להחלטה: חילוקי דעות בין הנהלת המפעל למדינה באשר לגובה הכספים שלטענת ההנהלה מגיעים לה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ה

פרי גליל
פרי גליל
פלאש 90

מפעל פרי גליל שבחצור הגלילית ייסגר מחר (חמישי) ו-320 מעובדיו יצאו לחופשה כפויה.

החל מחצות יפקע רישיונו של המפעל על רקע חילוקי דעות בין הנהלת ''פרי גליל'' למדינה באשר לגובה הכספים שלדבריו ההנהלה מגיעים למפעל.

אושיק אפרים, מבעלי המפעל, טען בשיחה עם ערוץ 2 כי המדינה חייבת ל''פרי גליל'' 4.5 מיליון שקלים מחודש פברואר - חצי מהמענק שהובטח להם במרכז השקעות. "המדינה מתחמקת וגוררת ואנחנו לא יכולים יותר לעמוד בהוצאות האלו. אם ישלמו את הכסף - נמשיך לעבוד", אמר אפרים.

יו"ר ועד העובדים מוטי חזיזה קרא לממשלה להתערב למרות העיסוק של השרים במערכת הבחירות. "ידענו שיש בעיות אבל לא האמנו ששוב יעשו לנו את זה - מתעללים בנו".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שוחח הערב עם יו"ר ועד העובדים והבטיח לפעול ככל יכולתו למנוע את סגירת המפעל.  גפני, שמנע כיו"ר ועדת הכספים את סגירת "פרי הגליל" לפני כארבע שנים אמר כי "המדינה לא יכולה להרשות לעצמה בשום אופן, מצב בו מפעל עוגן של חצור הגלילית ייסגר בגלל בעיות פרוצדורה כאלו ואחרות ולגרום ל-350 משפחות לאבד את פרנסתם".

ממשרד הכלכלה נמסר כי "בהתאם לנוהל, התבצעה ביקורת כספית על כספי המענק שניתנו למפעל על ידי המדינה עד כה - 4.5 מיליון שקלים, כפי שנעשה בכל מענק מכספי המדינה. בביקורת עלו ממצאים בעייתיים המחייבים מעבר לחוות דעת משפטית.

"עד סיום הבדיקה, הוקפאה העברת יתרת המענק בהיקף הזה. אנו רואים בחומרה התנהלות המפעל שקיבל עד כה מיליוני שקלים מהמדינה, על גבם של העובדים ויבחן צעדים אל מול התנהלות חמורה זו".