הרב אלנתן: בלי אריה, כל ש"ס תתפרק

סגן ראש עיריית תל אביב מזהיר, כי אם אריה דרעי לא יחזור בו, הוא עוזב את העירייה, "אריה הוא פנומן, הוא היה מעורב בכל דבר".

בני טוקר , י' בטבת תשע"ה

מחכה שיאלצו אותו לחזור. דרעי
מחכה שיאלצו אותו לחזור. דרעי
צילום: יונתן סנדלר. פלאש 90

סגן ראש עיריית תל אביב, הרב נתן אלנתן מש"ס, הודיע אתמול ליו"ר התנועה המתפטר, אריה דרעי, כי אם לא יחזור בו מהתפטרותו, הוא עוזב את תפקידו, לערוץ 7 הוא מסביר מדוע.

"הייתי בעבר בעייריה ובגלל מלחמות פנימיות, מאבקים ודם רע, התפטרתי, לא רציתי להתעסק עם כל הפוליטיקות. בבחירות האחרונות פנה אלי אריה וביקש ממני לעמוד בראש הרשימה, אמרתי שאין לי כח לכל הבלאגן, הוא הבטיח לי לעשות סדר ואכן כשאריה בשטח, נהיה סדר והסכמתי לקבל את התפקיד", מספר הרב אלנתן. "עשינו בשנה האחרונה רבות למען תושבי העיר, אבל אין לי ספק שאם רבי אריה יפרוש, המצב יחזור לקדמותו, ואני לא מוכן לכל המלחמות האלה. כשאריה בשטח אף אחד לא העיז לעשות דברים, כשהוא לא יהיה כולם יצאו מהחורים, יהיו כאן בלאגנים".

לדבריו, אריה דרעי הוא פנומן שאין כמוהו, "כיו"ר התנועה הוא היה גם מעורב מאוד בתחום המוניציפאלי מאוד, היה לנו מדי שבוע התכנסות של פורום הסגנים, ושהייתי צריך משהו אריה היה חוזר אלי תוך שעה, זה לא היה בעבר. אריה חייב לחזור להוביל את ש"ס גם בבחירות, הסקרים לא הבהילו אף אחד, ש"ס תמיד מקבלת הרבה יותר ממה שרואים בסקרים ואם רבי אריה יחזור אנחנו לא נרד".

הרב אלנתן מסביר מדוע החליט דרעי להתפטר מראשות התנועה, "הוא עבר תקופה מאוד קשה, חתרנים מבית ומחוץ, וגם הוא בן אדם. הקלטת הייתה חציית קו אדום, אסור שדבר כזה יקרה, לא עושים דברים כאלה, לא מוציאים קלטת החוצה ופוגעים בכבודו של הרב, זה מעל הכל, וכשמתחילים עם מלחמות מתחת לחגורה אף אחד לא יודע איפה זה יסתיים".

לדבריו אריה דרעי הוא היחיד שיכול היום להנהיג את ש"ס, "בעידן שהרב היה חי, הרב הנהיג את התנועה, כי היה את מרן, אחרי מרן צריכים מישהו חזק, רק אריה דרעי יכול. באנו אתמול לחכם שלום והוא אמר לנו שרק הארי (כינוי לאריה דרעי) יכול לנהל את התנועה. נכון שהרבנים קובעים, אבל מי שצריך לעשות את עבודת השטח זה אריה, הרבנים לא יורדים לשטח. אני מקווה שהוא יחזור, אנחנו עושים את הכל, דיברנו עם חכם שלום כולנו כל הסגנים, אנחנו תומכים וגם לוחצים כי בלי אריה הכל מתפרק, אנחנו בטוחים שאריה לא רוצה לפרק את התנועה, אבל אם הוא עוזב הכול מתפרק".