האמא מבשרת לקהל: אילה התעוררה

מרגש. אילה שפירא בת ה-11 שנפצעה קשה בפיגוע בשבוע שעבר התעוררה ומתקשרת עם משפחתה. תפילה לרפואתה נערכה באותה שעה במעלה שומרון.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י' בטבת תשע"ה

בשורות טובות. אילה שפירא, הילדה בת ה-11 שנפצעה בשבוע שעבר באורח קשה בפיגוע הטרור סמוך למעלה שומרון, התעוררה אחר הצהריים (חמישי) בבית החולים, זיהתה את קרוביה ומתקשרת עם בני משפחתה.

מצבה של אילה מוסיף להיות קשה אך יציב זאת לאחר שבקבוק התבערה שהשליכו המחבלים פגע בה וגרם לה לכוויות קשות.

אחר הצהריים נערכה עצרת תפילה המונית לרפואתה של אילה בשער הדרומי של היישוב מעלה שומרון. "אני רוצה להגיד תודה רבה לכולכם, בדרך לכאן קבלתי טלפון ואמרו לי שאילה התעוררה", סיפרה האם, רות בהתרגשות. ''אבנר עומד לידה, הוא מדבר איתה, היא מזהה אותו ומזהה את הקול שלי בטלפון ומגיבה להוראות פשוטות".

"אנחנו פשוט רואים בשבוע הזה את הכוח של התפילה", הוסיפה האם הנרגשת. ''אנחנו מרגישים שאנחנו נישאים על גבי נס כי פשוט הכל מהרגע של הפיגוע עבר על אילה בצורה הכי חלקה שיכול להיות. זה פשוט לא יאמן, אנחנו מבקשים מכולם להמשיך להתפלל עליה. היא עדיין לא יצאה מסכנה - עוד יש לנו דרך ארוכה''.

מבית החולים ''שיבא'' בתל השומר, שם מאושפזת אילה, נמסר כי "במסגרת המשך הטיפול אנו גומלים אותה לאט מתרופות ההרדמה. יש שיפור כללי במצבה אך מצבה מממשיך להיות קשה, היא עדיין לא שבה להכרה מלאה, עדיין מונשמת ולא יצאה מכלל סכנה".

אימה של אילה פנתה השבוע לנשים ולנערות כדי שיתרמו שיער עבור חולי סרטן. "יש אנשים שקשה להם להתפלל ומחפשים לעשות משהו טוב בשביל אילה. מי שיכול ויש לו שיער ארוך יוכל לתרום לרפואתה", אמרה.

בעמותת ''זכרון מנחם'' מציינים כי לפני כשנה ניגשה אילה אל אמה וביקשה ממנה לתרום שיער לנשים חולות סרטן. היום האם רות מבקשת מכל מי שיכול לעשות זאת בשם אילה.