האישה הראשונה של "כולנו"

ד"ר יפעת שאשא ביטון, סגנית ראש העיר קריית שמונה לשעבר, תצטרף למפלגתו של כחלון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ה

האישה הראשונה של "כולנו"-ערוץ 7
משה כחלון
צילום: אלכס רוגובסקוי

השר לשעבר משה כחלון, יו"ר מפלגת "כולנו", יציג היום (שני) את האישה הראשונה שתשולב ברשימתו: ד"ר יפעת שאשא ביטון, סגנית ראש העיר קריית שמונה לשעבר.

שאשא ביטון, דוקטור לחינוך, תצטרף למפלגה החדשה של כחלון שכבר הודיע שהרשימה תורכב מנשים וגברים בצורה שווה. היא מצטרפת לשני השמות הנוספים שכבר נחשפו - יו"ר הוועדה למלחמה בעוני, אלי אלאלוף ושגריר ישראל בארצות הברית לשעבר, מייקל אורן.

לפני כשש שנים התמודדה ביטון לתפקיד ראש עיריית קריית שמונה, שם גם נולדה. בעבר שימשה כסגניתו של ראש העיר ניסים מלכה. ביטון, נשואה ואם לשלושה ילדים, משמשת בתפקיד בכיר במכללה האקדמית אוהלו שבקצרין.

בשבוע שעבר מתח כחלון ביקורת על מדיניות הרווחה הישראלית. באירוע ההתרמה השנתי של בית החולים השיקומי רעות בתל אביב אמר השר לשעבר כי "המשוואה בישראל 2014 פשוטה: ככל שאתה חלש יותר - אתה משלם יותר. המצב הזה חייב להשתנות, והמצב הזה הולך להשתנות. אני מאמין בכלכלת שוק חופשית - אבל עם רגישות חברתית. להרוויח כן, חזירות לא".

לדבריו, "מדינת ישראל מבצעת התנתקות נוספת שלא שמנו לב אליה – התנתקות חברתית. כשאני מדבר על מדיניות חברתית אני מדבר על חמלה, על התחשבות באחר, לתמוך איפה שצריך, לאפשר הזדמנות שווה.

''אף אחד לא יכול להגיד שילד שלא מקבל הזדמנות שווה אם הוא לא מקבל כלים – מתחילת הדרך הסיכויים שלו הולכים אחורנית. כמו שאמרו לי כשהייתי שר הרווחה, 'ילד רעב, לא תמצאו אותו בגיל 21 על רחבת המסדרים בקורס טיס'".