שימי ומיכל גרוס
שימי ומיכל גרוסצילום: פלאש 90

מזל טוב. לאחר שאיבדו את שתי בנותיהם, אביגיל ויעל ז''ל באסון הרעל בגבעת מרדכי בירושלים, בן נולד לשמעון ומיכל גרוס.

התינוק הרך שנולד בבית החולים שערי צדק בירושלים מצטרף לשני האחים, חיים מיכאל שלמה ורפאל יצחק אייזיק, שנלחמו על חייהם בעקבות ההדברה שבוצעה בביתם ונותרו בנס בריאים ושלמים.

אביגיל ויעל גרוס ז"ל נפטרו כתוצאה מהדברה שבוצעה בבית המשפחה לפני כשנה. השתיים הועברו לבית החולים במצב אנוש לאחר ששאפו את חומר ההדברה, ונפטרו בתוך מספר שעות. הן הובאו למנוחות בירושלים.

שני האחים, יצחק ומיכאל, אושפזו במצב קשה במחלקת חזה ולב בבית החולים שניידר לרפואת ילדים. בימי האשפוז הראשונים היה חשש ממשי לחייהם, אך לאחר מספר ימים הם התעוררו וחזרו לנשום בכוחות עצמם.

כחודש לאחר האסון חזרה משפחת גרוס לביתה בשכונת גבעת מרדכי. בראיון שהעניקו אז לערוץ 2 הודו ההורים לעם ישראל על התמיכה שקיבלו בשבועות הקשים שעברו עליהם. "לא הצלחנו להגיד תודה לכולם אז עכשיו אנחנו מודים לכם באופן אישי", אמרה מיכל.

אביהם של יצחק ומיכאל ביקש להודות לצוות הרפואי בבית החולים שניידר על שהציל את חייהם של הבנים. "צוות בית החולים היה שם יומם ולילה עבורנו. הם עשו מאמץ הירואי. אני לא אשכח את המשפט שהאחיות אמרו לי: 'עם ישראל זה כמו זיתים, עד שלא דופקים עלינו - לא יוצא שמן'".

"זאת מערבולת רגשית ומאוד קשה להכיל את זה", הסביר שימי. "מצד שני, למדנו להעריך את מה שיש. אנחנו מסתכלים על כל ילד ואומרים 'וואו, יש לנו עוד ילד'. זה לא דבר פשוט. על הכרית אף אחד לא רואה את הדמעות נשפכות".

"הייתי עסוקה יותר במה שקרה ובאבדן של שתי הבנות", סיפרה האם מיכל. "התרכזתי במה שאין לי, אבל אחרי הנס עם הבנים אני עסוקה בעיקר בהם. המצב של הבנים היה כל כך נורא עד שהתחלנו לברר כבר על מקום לעוד קבר גם עבורם".

"הבנים יודעים וזוכרים הכל ממה שקרה לפני שפונו לבית החולים", ציינה האם, "הם זוכרים את הסירנות והכול. היו שבועיים שיצחק מחק. לאחר שהתעוררו מתרדמת חילקנו לצוות הרפואי מתנות ומיכאל לקח שתיים. כששאלתי אותו מדוע עשה זאת הוא ענה לי כי לקח מתנות גם לאביגיל ויעל. הוא הסביר שכשתהיה תחיית המתים הן גם יקבלו".