נפתלי בנט בשירות הצבאי
נפתלי בנט בשירות הצבאי צילום: מתוך אלבום משפחתי

"גבב של שטויות" זו תשובתו של סגנו של נפלי בנט במבצע ענבי זעם לטענות העיתונאי רביב דרוקר שרמז כי בנט אחראי בעקיפין לאירוע בו ירו חיילי צה"ל בשוגג על בית ספר בכפר כנא בלבנון.‬

נזכיר כי אמש צייץ דרוקר בחשבון הטוויטר שלו, כי "איש צבא בכיר שמתמצא היטב בתחקיר כפר כנא מ- 96' אמר לי לפני זמן מה: ברשת הקשר נשמע הקצין הצעיר בנט היסטרי והלחץ שלו תרם לא מעט לתקלה הנוראית".

ג', סגן מפקד הכוח של בנט בכפר כנא 96', אמר הבוקר בראיון לגיא זוהר ברדיו ללא הפסקה: "כשאני שומע את הדברים האלו אני תוהה עוד לאן המצב יכול להתדרדר. הופתעתי מאוד מהדברים של דרוקר, שבדרך כלל בעיניי נתפס כאדם רציני ותחקירן מעמיק, ומהדברים שנכתבו זה פשוט הבל הבלים, שטות אחת וגבב של שטויות שלא יודע מאיפה נאספו".

"אני לא בעמדותיו הפוליטיות של נפתלי אבל היה לי חשוב לעלות לדבר כי אין סיבה שיכפישו אותו בגלל הבחירות שבאות עלינו. אמרתי שאני חייב לספר את האמת. אני לא מכיר שום שינוי של התכניות. לא יודע מאיפה הביא את זה". על הדברים שכתב יגאל סרנה, אמר ג':ב"סופו של יום ההחלטה על הירי התבססה על פי האיכונים של היציאות שירו לעבר הכוח, משם בהחלטה שהתקבלה על ידי החמ"ל של מפקדים בדרגות גבוהות, החליטו כדי לא לסכן את הכוח לבצע את האש הזאת, ובאמת כל הכוח חזר בשלום ולא היו נפגעים לכוחותינו. נפתלי פעל ברוגע, בשיקול דעת", הוסיף ג'.

מוקדם יותר ג' הגדיר את הביקורת בראיון לגלי ישראל "לא מציאותית, לא נכונה ומופרכת לחלוטין. הוא היה קצין מוערך ביותר הוביל עשרות מבצעים מורכבים מעבר לקווי האויב שהשתיקה יפה להם. תמיד אצלנו ביחידה ידענו שיש על מי לסמוך ושתמיד יש לו את הנחישות, המקצוענות, האומץ לב והיסודיות".

בנוגע לטענות על שינוי תכניות שסיבכו את האירוע, אמר ג' "לא היה ולא נברא. נפתלי בכלל היה בעמדה אחרת. נכון שהוא היה מפקד הכוח, אבל היינו באזורים שונים. אני חוויתי את העניין והייתי בעמדה אחרת. מפקדי האירוע שהיו מאחור בכלל, בחמ"לים בתוך שטח ישראל, הם אלו שנתנו את ההחלטה".

מפקד נוסף שהפריך את הטענות השקריות הוא דוד זונשיין שהיה סמ"פ של בנט ב"ענבי זעם", וגם הוא אינו נמנה על אנשי הימין. בתגובות בפייסבוק הוא כתב "הכוח ישב איפה שנקבע מראש והאיתור שלנו היה קשור לחוסר תנועה במרחב וכנראה לטיווחים מוצלחים שמתישהו הבינו איפה אנחנו יושבים. בנט היה מפקד מוכשר אבל כל עניין אי הדיווח אחורה מופרך. קיבלנו אספקת מסוקים לקרקע, כך שכנראה מישהו ידע איפה אנחנו".