אינטל חשפה את הדור ה-5 של מעבדי Intel Core

משפחת המעבדים החדשה בטכנולוגיית 14 ננומטר מספקת ביצועי מערכת משופרים, עד 50 אחוז יותר מהירות בוידאו ושיפור של עד 1.5 שעות סוללה

ניר הר זהב , י"ד בטבת תשע"ה

סדרה U
סדרה U
צילום: אינטל

אינטל, המייצרת את המעבדים המתקדמים בעולם, הציגה היום בתערוכת המחשבים והטכנולוגיה CES בלאס וגאס את הדור החמישי של מעבדי Intel Core – סדרה U (לשעבר תחת שם הקוד Broadwell) המאפשרים חווית שימוש מהירה, טבעית ואינטראקטיבית יותר.

14 המעבדים במשפחת המעבדים החדשה, בטכנולוגיית 14 ננומטר, מספקת ביצועי מערכת משופרים, 24 אחוז שיפור בגרפיקה, עד 50 אחוז יותר מהירות בוידאו ושיפור של עד 1.5 שעות סוללה לעומת הדור הקודם של המעבדים. המעבדים יאפשרו ייצור של מוצרים מגוונים – מחשבים ניידים, אולטרבוקים, כרומבוקים ומחשבי 2 ב-1 – יעילים, קלים ודקיקים יותר.

Intel Core דור 5 כוללים שורה של שיפורים וטכנולוגיות ייחודיות:

  • טכנולוגיית Intel 3D בשילוב עם טכנולוגיית RealSense 3D, מספקת להתקנים מאפיינים כגון שליטה עם מחוות גופניות, לכידה ועריכה של תצוגות תלת ממד ויכולות חדשניות בתמונות ווידיאו.
  • עגינת WiGig אלחוטית מאפשרת חווית שימוש ללא כבלים ומעניקות למשתמשים יותר שליטה הודות ליכולת להשתמש בהתקן ולשתף מידע מכל מקום ובכל עת, ללא הסרבול של כבלים וחוטים.
  • טכנולוגיית הסייען הקולי של אינטל מאפשרת למשתמש לשלוט במחשב האישי מתוך הדפדפן ולהפעיל אפליקציות עם פקודות קוליות. כעת היא כוללת גם את טכנולוגיית Wake on Voice, המעירה את המחשב משנתו עם צליל קולו של המשתמש.
  • טכנולוגיית התצוגה האלחוטית של אינטל (WiDi) בגרסה 5.1 מאפשר לשתף את מסך ההתקן (נוטבוק או מחשב 2 ב-1 למסך תצוגה רחב כגון טלוויזית HD, מערכת קולנוע ביתית או מסך תצוגה בחדרי ישיבות או כנסים ללא צורך בכבלים.
  • המעבד החדש מכיל 35% יותר טרנזיסטורים ומטבעת (die) קטנה ב-37%. בשילוב עם שיפורים בארכיטקטורה, התהליך החדש מאפשר למעבדי Intel Core מהדור החמישי לספק ביצועים גרפיים טובים ב-24%, המרת וידיאו מהירה ב-50% וחיי סוללה ארוכים בעד 1.5 שעות. מי שמתכנן להחליף מחשב אישי בן 4-5 שנים, יבחין בשיפורים משמעותיים: ביצועים גרפיים מהירים בעד פי 12; מהירות המרת וידיאו גבוהה בעד פי 8; שיפור של עד פי 2.5 בתפוקה; יקיצה מהירה פי 9 ממצב שינה; וכל זאת עם חיי סוללה ארוכים בעד פי שניים.
  • גם בתחום הגרפיקה המעבד מציג רמות חסרות תקדים של ביצועים ויעילות אנרגטית. הדור החמישי של Intel Core מאפשר תצוגת 4K Ultra HD, גם על גבי Intel WiDi 5.1. מאפיינים נוספים של הפלטפורמה כוללים תמיכה חדשה בפענוח codec עבור VP8, VP9 ו-HEVC וכן תמיכה בממשקי תכנות היישומים הגרפיים החדשים ביותר  (DX 11.1, הכנה ל-DX 12) ומאפייני תכנות גרפיים, לרבות OpenCL 2.0 ו-OpenGL 4.3.

הדור החמישי של משפחת מעבדי Intel Core כולל את מעבדי Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i5 vPro, Intel Core i7, ו-Intel Core i7 vPro.

מעבדי Intel Pentium ו-Intel Celeron החדשים, המבוססים אף הם על תהליך 14 ננומטר, זמינים גם הם במסגרת משפחת המעבדים החדשה. מערכות המבוססות על הדור החמישי של מעבדי Intel Core צפויות להגיע לשוק בינואר ממגוון יצרנים.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il