"ערוכים לפעול מסביב לשעון"

בחטיבת עציון נערכים לשמירה על שגרת חיים תקינה ככל הניתן והמשך ביצוע משימות מבצעיות גם בתנאי קיצון.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשע"ה

נערכים לשלג
נערכים לשלג
צילום: דובר צה"ל

רגעים לפני שסופת השלג פוקדת גם את אזור ירושלים, חטיבה מרחבית עציון ערוכה בכוחות מתוגברים לקראת כל תרחיש קיצון – כאשר האתגר העומד בפני הכוחות הוא כפול: שמירה על שגרת חיים תקינה ככל הניתן של כלל תושבי הגזרה לצד המשך ביצוע משימות מבצעיות גם בתנאי קיצון.

בצה"ל מציינין כי כחלק מהפקת הלקחים מאשתקד, כבר בשלבים מוקדמים החלה החטיבה בפעולות היערכות משותפות עם ההתיישבות ועם משטרת ישראל – לבנות הצלה המורכבות מכוח רפואי, כוח הנדסי וכוח מחלץ הוקמו במטרה לאפשר הגעה לכל נקודות הקצה והענקת טיפול לכל מי שנדרש בכך.

קצין ההנדסה של חטיבה מרחבית עציון, רס"ן מוטי ארד, מספר "כחלק מהפקת לקחים מהסופה בשנה שעברה העמדנו כלי צמ"ה רבים, מפלסות שלג ונגמ"שים שיפוזרו ברחבי הגזרה ויהיו ערוכים לפריצת הכבישים הנצורים, לחלץ אזרחים שיזדקקו לכך ולתת מענה לכל אירוע מבצעי, בתקווה שלא יהיו כאלה כמובן."

לדבריו, המאמץ המבצעי בגזרה מורכב אף יותר, שכן צוותי הלוחמים הפרוסים במרחב גוש עציון צריכים לתפקד במזג אוויר קיצוני, בצורה מיטבית וזריזה. גם הכוחות שתומכים את המאמץ, בעיקרם כוחות הרפואה וההנדסה, כבר מבינים שאלה יהיו ימים של מאמץ אינטנסיבי, אך הם מוכנים וערוכים להתמודד איתם.

"כוחות ההנדסה ערוכים לפעול מסביב לשעון, בכל תרחיש ובכל מזג אוויר, ויעשו ככל שביכולתם כדי שנעבור את הסופה הזאת במינימום פגיעה בשגרת החיים", מסכם רס"ן ארד.