נאבק במחבל ונורה בראשו

יוהן כהן הי"ד נאבק במחבל במרכול היהודי ברובע ה-12 בפריז, ניסה לחטוף את נשקו ונורה בראשו.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ה

בצרפת מתכננים עצרת המונית מחר בשעות הערב סמוך למרכול הכשר שבו נרצחו אתמול ארבעת היהודים.

"אל תשכחו אותם. אל תתנו לטרוריסטים לתקוף את החופש שלנו", כתבו המארגנים בהזמנה שפורסמה לציבור, "כולנו שארלי, כולנו יהודים, כולנו שוטרים, כולנו צרפתים. אנחנו כאן".

במקביל מתארגנת עצרת המונית נוספת שאליה יגיעו מחר מנהיגים מרחבי העולם - ראש הממשלה בנימין נתניהו שקל לצאת אולם האפשרות נדחתה משיקולי אבטחה. 

ארבעת הנרצחים בפיגוע שאירע במרכול היהודי בפריז אתמול הם פיליפ ברהם, יואב חטב (21), יוהן כהן (22) ופרנסואה מישל סעדה הי"ד. אחד מהם - כנראה יוהן כהן - נאבק במחבל, ניסה לחטוף את נשקו ונורה בראשו. נבחנת האפשרות שארבעת היהודים יובאו למנוחות בישראל בהלוויה ממלכתית.

ארגון הגג של הקהילות היהודיות בצרפת, קרי"ף, מסר "הקרי"ף והקהילה היהודית בצרפת רוצים להוקיר את זכרם של קורבנות ההרג בהיפר כשר", נמסר. "האזרחים הצרפתיים האלה נרצחו בדם קר וללא רחמים, רק מכיוון שהיו יהודים. חייהם, כמו חייהם של העיתונאים ב'שרלי הבדו', נקטעו על ידי ג'יהאדיסטים, המוזנים בשנאה ובאנטישמיות".

"אף טרוריסט, ושום מעשה אלימות אנטישמי לא ימנע מהיהודים להמשיך בחייהם. הם ימשיכו ללכת לבתי הכנסת ולבתי הספר, לבתי העסק ולמוסדות הקהילה. פנאטיות לא תגרום ליהודים לוותר על קיום דתם באופן חופשי".