המוסלמי שהחביא יהודים במקרר

לסאנה באתילי, מוסלמי ממאלי, עובד במרכול "היפר כשר", סיפר כיצד הצליח להחביא את הלקוחות בתוך המקרר.

בני משה , י"ט בטבת תשע"ה

המוסלמי שהחביא יהודים במקרר-ערוץ 7
לסאנה באתילי
צילום: צילום מסך

לסאנה באתילי, מוסלמי ממאלי הציל יהודים במתקפת הטרור על המרכול הכשר ברובע ה-12.

הוא סיפר לכלי התקשורת כי מיד כשהבין שמדובר במתקפת טרור אכזרית ירד למקפיא של המרכול, פתח את הדלת, הכניס יהודים לשם וכיבה את האור.

"אמרתי להם: 'תישארו רגועים, אני יוצא'. כשהם יצאו הם בירכו אותי". על פי הדיווח, באתילי, עובד במרכול החביא בין שישה ל-15 בני ערובה, ובכך הציל את חייהם.

הוא כיבה גם את המנוע של המקרר בכדי שהמחבל אמדי קוליבאלי לא יחשוד במעשיו. בין בני הערובה שהוחבאו היה גם תינוק שבנס נותר רגוע עד פריצת הכוחות המיוחדים.

היום הותרו שמותיהם לפרסום של ההרוגים - יואב חטאב, בן 21, פיליפ ברהאם, בן 40, יוהאן כהן, בן 22, ופרנסואה-מישל סעדה, בן 60.

בצרפת השתתפו היום כ-200,000 בני-אדם בהפגנות נגד הטרור בכמה ערים ובהן טולוז, נאנט וניס. מחר (א') מתוכננת בפאריס עצרת המונים נגד הטרור וצפויים להשתתף בה כמיליון בני אדם. כמה מנהיגים אירופים הודיעו שישתתפו בעצרת ובהם קנצלרית גרמניה, מרקל, ראש ממשלת בריטניה, קמרון וראש ממשלת טורקיה, דאבוט-אולוּ.

גם שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, ישתתף מחר (א') בעצרת ההמונים נגד הטרור המתוכננת בפאריס. 

הרשויות בצרפת מחפשות אחר המחבלת שנמלטה אתמול מהמרכול הכשר במזרח פריס, חיאת בומדיין, בת 26. רשת CNN בערבית דווחה כי בומדיין ניהלה בשנה שעברה 500 שיחות עם אשתו של סעיד קוואשי, אחד משני המחבלים שעשו את הטבח במערכת השבועון. כלי תקשורת בצרפת מדווחים כי כוחות הביטחון של אלג'יריה התריעו על כוונה לעשות פיגוע טרור בצרפת יממה לפני הטבח במערכת השבועון.