יואב גלנט
יואב גלנטצילום: פלאש 90

השר לשעבר מיכאל איתן תקף בראיון לגלי ישראל את האלוף (במיל') יואב גלנט, אשר הצטרף לרשימתו של משה כחלון, זאת לטענתו מכיוון שהוא מנסה להכחיש את פרשת הקרקעות וההאשמות נגדו.

"מסתבר שהתחמן מעמיקם, פשוט מוליך עוד פעם שולל את הציבור גם בצורת ההתנצלות וגם בצורה שבה הוא מכחיש את הדברים ולא הפנים את מה שהוא עשה" פתח איתן.

"הוא מיתמם, הוא מתחיל להסביר שכאילו כל ההאשמות נגדו נדחו ושלא היה שום דבר, כמה עניינים קטנים, וכשאומרים לו 'אבל היועץ המשפטי' אז הוא אומר 'אני מציע לכם לקרוא מה היועץ המשפטי לממשלה כתב' כי הוא יודע שהציבור לא יפתח את דברי היועץ המשפטי, אבל אני רוצה לדבר על מה שכתב היועץ המשפטי", אמר איתן.

איתן לא הסתפק ב'ברכות' והחליט להחזיר את המאזינים כמה שנים לעבר והקריא את דברי היועמ"ש. "אני קורא מתוך הדו"ח של היועץ המשפטי והדברים הם כדלקמן: 'קובע היועץ המשפטי, קבלן מטעמו של האלוף גלנט נטע זיתים בשטח רחב היקף שבו לא היו לו זכויות קנייניות כלשהן, כלומר פלישה לקרקע ציבורית על ידי האלוף גלנט'. ב. 'חניית ביתו של האלוף גלנט נבנתה על שטח שייעודו התכנוני הוא שטח ציבורי פתוח. בהיעדר דרכי גישה מאושרות לחניה זו, אף עשה האלוף גלנט בתיאום עם ועד המושב שימוש שלא כדין לצורך גישה לאותה חניה'".

איתן הוסיף, כי "היועץ מונה כאן שורה ארוכה של הפרות והוא מגיע למסקנות, היועץ המשפטי לממשלה, שהאלוף גלנט 'לא ראוי' הוא אומר 'ההתנהגות הכללית העולה מהמסכת העובדתית שנפרסת כעת היא של אדם העושה במקרים לא מעטים דין לעצמו, תוך קביעת עובדות השטח, עובדות לגביהן בחלק מהמקרים התקבל אישור בדיעבד והוא משתמש במעמדו כדי להסתייע בגורמים בכירים ושונים כדי להשיג את המטרה הזו' ומסיים במשפט המצלצל הבא החד משמעי 'ספק אם ראוי מבחינה ערכית להותיר בעיניה את ההחלטה בדבר המינוי של גלנט להיות רמטכ"ל'".